Karadeniz Pet

cinsellik

• Konbuyu başlatan Abdulkadir ŞAHİN
  • Başlangıç tarihi
A

Abdulkadir ŞAHİN

Guest
Kuslar kac aylıkken cinsel iliskiye girerler

üretimhane ortamında 3-4 aylıkken bile çiftleşebilirler,ev ortamında ise en az 1 yaşında çiftleşirler (ayrıca kuşlar cinsel ilişkiye girmez çiftleşir)

kardeş üretimhaneyle ev arasında ne gibi farklar var ?

Şöyle izah etmeye çalışayım süre psikolojisi üretimhanelerde salma olsun box kafes olsun kuşların sesi birincil etmen oluyor ve çiftleşmeye teşvik ediyor.Ama ev ortamında baştan sona tek bakılan kuşların çiftleşmesi biraz daha fazla zaman alıyor.Eve getirilen 2.çift her daim diğerlerini tetikliyor.

Ama bir ters tarafıda şöyle ki üretimhaneden alınan çifti (Çift diyorum yavru değil ikisi başka boyut) eve getirdiğinizde çiftleşmeleri olumsuz etkileniyor.Üretimhane de takır takır yumurtlayan kuş evde yumurtlamaz oluyor.

Kim ne derse desin ama bu yumurta işlerinin %51 şans.

Ufak bir dipnot: 3-4 aylıkken çiftleşmeye başlayan kuşlar erken emekli oluyorlar hayattan ufak bir hatırlatma...

Şöyle izah etmeye çalışayım süre psikolojisi üretimhanelerde salma olsun box kafes olsun kuşların sesi birincil etmen oluyor ve çiftleşmeye teşvik ediyor.Ama ev ortamında baştan sona tek bakılan kuşların çiftleşmesi biraz daha fazla zaman alıyor.Eve getirilen 2.çift her daim diğerlerini tetikliyor.

Ama bir ters tarafıda şöyle ki üretimhaneden alınan çifti (Çift diyorum yavru değil ikisi başka boyut) eve getirdiğinizde çiftleşmeleri olumsuz etkileniyor.Üretimhane de takır takır yumurtlayan kuş evde yumurtlamaz oluyor.

Kim ne derse desin ama bu yumurta işlerinin %51 şans.

Ufak bir dipnot: 3-4 aylıkken çiftleşmeye başlayan kuşlar erken emekli oluyorlar hayattan ufak bir hatırlatma...

tşk kardeş anladım sanırım sürü piskolojisi yani sonuçta bakımla yemle özenle pek alakası yok gibi ben çok ugraştım olmuyor sabır sabır diyip duruyorlar aslında pek sabırla alakası olmadıgını tahmin edebiliyordum

Geri