Karadeniz Pet

Cinsi ırkı yaşı ?

Fırat TORUN

Meraklı Üye
Soldaki kuş
Ceresi ilk geldiğinde pembeydi. Şimdi hafiften maviye dönüyor. 1 ay önce 2 aylık diye almıstım. Petshopcuya göre şuanda 3 aylık ve erkek. Gözünün çevresinde ince halka oluşmuş. Bilmiyorum ne kadar doğru.

Sağdaki kuş
Kuşu dün dişi diye aldım. Göz çevresinde halka yok. Çok hareketli. Arasıra kafa sallıyor. Daha yeni geldi ama hemen alıştı ve soldaki kuşu sürekli kaşıyor ve gariptirki sürekli ayağını soldaki kuşun üstüne atıyor. Bunu çiftleşmek istedikleri zaman erkekler yapıyor diye biliyordum. Soldaki kuş hiç yüz vermiyor. Sürekli bir yerleri kemiriyor. Ceresi pembe ancak burun çevresinde belirgin bir beyazlık var.

Size göre kuşlarımın yaşı,ırkı,cinsiyeti nedir arkadaşlar ?

XBrR97.jpg

5816LR.jpg

07oJl8.jpg

ORp4VZ.jpg

GvOMP2.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:21 -->-> Daha önceki mesaj 17:47 --

Yorum yokmu arkadaşlar

Bana ikisi de erkek gibi geldi yine de üstadların yorumları da önemli. Hayırlı olsun.

arkadaşım ben pek anlamıyorum ama bence ikiside erkek bunların. benim erkek kuşumun yavruyken burnu aynı senin dişi diye aldığının rengindeydi. daha küçük olduğu için yanıltabilir belki.

Üzgünüm ama ikisi de erkek gibi sağdaki yavru soldaki 5 aylık falan

Bana ikisi de erkek gibi geldi yine de üstadların yorumları da önemli. Hayırlı olsun.

arkadaşım ben pek anlamıyorum ama bence ikiside erkek bunların. benim erkek kuşumun yavruyken burnu aynı senin dişi diye aldığının rengindeydi. daha küçük olduğu için yanıltabilir belki.

Üzgünüm ama ikisi de erkek gibi sağdaki yavru soldaki 5 aylık falan

mGW9j1.jpg

Gözle görülen bir beyazlık ama bilemedim :(

açılcak gibi sanki benm kuşun da böyleydi açıldı rengi dişi olabilir tahminimce .s

dediğim gibi ben pek anlamıyorum ama o beyazlık bence çok belirgin değil. benim şu anda 6 aylık olan erkek kuşumda da var. burnunun rengi koyu bence dişilere göre. dişilerin bayağı açık oluyo burun rengi. siz yinede daha iyi bilenlerin fikrini alın.

daha iyi bilenler yorum yapsa daha faydalı olur ama benm fikrim yavru dişiye de benzyo yanılıyo da olabilirm

bu kuslarin irki ne peki bilen varmi acaba ? benim ki de buna benziyo da merak ettim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu parçalı kuşlarda bazen cinsiyet tahini oldukça güç. Dişi diye aldığına biraz zaman tanı istersen daha sonra tekrar bakalım. Erkek te çıkabilir dişi de.. Son fotoğrafa göre resmen dişi..

levent abi ben alıştım artık ikiside erkek bu kusların :))

büyük ihtimal 2side erkek ama yakından olan fotoda dişi gibi 1 2 aya daha iyi anlaşılır

Geri