petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cinsi nedir erkek sandığım kuş yumurtladı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Erdem Metin tarafından 18 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Erdem Metin
    Gizli

Yaklaşık 3 gün önce erkek sandığım kuş yumurtladı şimdi ben anlatıyorum bir dişi kuşumuz var bir de rahmetli bir kuşumuz vardı bunlar eşti sonra bunlar yumurtladı ve erkek kuş biz yokken öldü dişi tek kaldı o yüzden yuvadan çıkıp yemek yemesi gerekti böylece 9 yumurtadan sadece 1 i çıktı o biri de benim erkek sandığım kuş . bu kuş 8 aylık olduğunda burnu kahverengileşti kızgınlık dönemi yani bende yuvayı koydum ve dişi kuş 8 tane yumurtladı sonra erkek sandığım kuş bunların 2 sini yedi :eek: bende mecburen ayırdım kuşları ve 4 gün sonra erkek sandığım kuşun kafesinde yumurta vardı :confused: yani ikisi de dişiydi ama eş olmadan bir kuşun 8 tane yumurtlaması da zor .

şimdi aklıma bir şey geldi belki bilirsinz horozlar yılda 1-2 tane yumurtlar bu muhabbet kuşlarında da geçerli olmasın?:rolleyes:

bir de fotoğraflar:

bu kuşum

Bu yumurtası (gazetelerden yuva yapmaya çalışıyor)

[IMG]http://i.hizliresim.com/RyD8Q7.jpg[/IMG]İşte ceresi

#1 Erdem Metin, 18 Mayıs 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 18 Mayıs 2014
  2. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Kuşunuz dişi.

3. nixmare

nixmare New Member

Beğenileri:
    0
    kızısmış bir dişi bu kuş ve erkek kuşlar kızıstında kahverengi olmaz sadece dişiler öyle olur erkeklerin masmavi olur

#3 nixmare, 18 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 18 Mayıs 2014
  4. eskozgur
    Gizli

eskozgur Guest

Dişi kuşunuz kızışmaya başlamış gibi . :)

5. Yusuf Akyüz
    Gizli

%100 dişi. Yumurtlaması muhtamelen hormonaldir.

6. tttttt
    Gizli

tttttt Guest

Kuş veya tavuk yanlarında erkek olmadanda yumurtlarlar.Ancak yumurtalar dölsüz olur.
    Sizin kuşunuz çok açık bir şekilde kızgın bir dişi.

Sayfayı Paylaş