petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cinsi ve ırkı nedir acaba?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve kaptan tarafından 13 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. kaptan

kaptan Guest

merhaba ilk defa muhabbet kuşu besliyorum 3 gün önce dukkandan aldım 2-3 aylık diye verdi doğrumu söylüyor kazıkladımı benı bılelım

birde kusun cınsı ve ırkını söyleyebilriseniz sevinirim

İsmi çaki

resim atmayı ilk defa denıyorum siteden ayrdım alarak ekledim yapamadıysam kusura bakmayın tekrar denerim

2. Yunus Emre OĞUZ

iyi akşamlar arkadaşım öncelikle bende bugun bir muhabbet kusu aldım tabi internette baya bi video izleyıp araştırdım seninkinin cinsini bilmem ama evet sanırım 2 3 aylık cunku kafasının ustundeki cizgiler ne kadar sık ve belirginse yavru diye niteleniyor eger kafasının bir kısmı cizgisizse yetişkin olarak sınıflandırılıyor senin ki tamamen cizgili gibi gözukuyor ve gözlerinin simsiyah olması gerekiyor göslerinde beyazlık olmıcak bunlar tamamsa 2 3 aylık olabilir , yani yavru kısmına giriyor kuşun ve cinsiyetide burnunun ustundeki etlerden belli oluyor maviyse erkek pembemsiyse dişi seninkini pembeye benzettim :)

3. Yunus Emre OĞUZ

aslında maviyede benziyor resimden pek ayırt edemedim ben :D

4. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Burun pembe erkek kus 2 3 aylık doğrudur yerli sanırım yada Çek hayırlı olsun

5. kaptan

kaptan Guest

cevaplar için teşekkürler bakacağım eve gıdınce burnuna :D erkek olmasını tercih ederim daha rahat eğitiliyor diye duydum

6. Yunus Emre OĞUZ

evet erkek konusmaya ve eğitilmeye daha uygun bende heryerde bu sözu duydum :) bende bugun aldım sanırım erkek ilk geldiğinde hareketsizdi bende kendi haline bıraktım şimdi canavar gibi 2 3 saat gecti kafesi acıyorum elimi sokup alıştırmak için kapının acılmasını gözluyor dısarı fırlamak için :D ama kafesde elime tünüyor uyukluyor parmağımı sokuyorum ısırıp hevesını alsın ısıracak bişey olmadığını anlasın diye ama ısırdıkca ısırıyor ama kolumu sokunca ısırmayı bırakıp tünüyor :D ilk günümüz alışacaz sende kuşu avucla yakalamamanı öneririm yoksa bağ kuramazsınuz

7. Mehmet ŞEKER

2-2,5 aylık erkek güzel bir kuş

8. kaptan

kaptan Guest

3 gun oldu hala urkek bu ya bırak kolumu parmağımı gorse kaçıyor benden deli etti beni sevdirmiyor yaklaşmıor bakalım ne olacak

9. Mehmet ŞEKER

yavaş yavaş alışır inş.

Sayfayı Paylaş