petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

cinsi ve yasi nedir acil bakarmisiniz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve bysmtnc tarafından 3 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
  2. Ahmet Behçet
    Gizli

bi kac tane foto atma ımkanınız varsa atın.
    5-6 aylık yerlı dısı kus maşallah.

3. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0

ya erkek diye değiştirdiğim 3. kuş bu yine mi dişi.eminmisiniz mavi ceresi var erkek diye biliyorum ben.?

4. Onur SÜSLÜ

Beğenileri:
    1
    Diğer fotoğrafları göremiyorum benden kaynaklı bir problem. Eğer bahsettiğiniz kuş ;
    bu ise erkek kuşunuz

5. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    evet kuş o.peki kaç aylık ?

6. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    gözlerini çekebilirmisiniz alnından 5 aylık gibi falan ama gözleride önemli

7. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    akşam çekip atayım onuda.5 aylık alışması zormu olur.?kuş böle aşırı kaçmıyo.ısırmıyo.

8. Onur SÜSLÜ

Beğenileri:
    1
    Valla ayaklarına bakarak bi tahmin yürütebilirim bana 8-9 Aylık gibi geldi [MENTION=5331]CEM CANER[/MENTION] arkadaşımızın istediği fotoğrafı çek bide o baksın bakalım

9. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    ya arkadaş ne kadar sanssız bi iş oldu anlamadım. ilk kuş dişi yavru diye geri götürdüm.erkek yavru verdi.onu sordum ona da dişi dedi forumdakiler.onuda geri götürdüm bunu aldım.erkek ama yaşı büyük.bize alışsın konussun diye aldık.başka petshoptan değiştiririm ama sıkıldım artık 15 gündür al değiştir al değiştir.dursun bakalım hiç tecrübem yok ama belki ona eş alıp yavru almaya çalışırım :)

10. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    alıştırılabilir tabiki ama yavru bir kuşu alıştırmak cok daha kolay , hangi ildesiniz

11. aysenn
    Gizli

aysenn Guest

5-6 aylık yerli erkek kuş. büyüdükçe gaga rengi daha da koyulaşacak.:)

12. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    trabzon. konuşturabilirmiyim peki ?

13. aysenn
    Gizli

aysenn Guest

Evet konuşur. Akşamları yatmadan önce ne söylemesini istiyorsanız 4-5 defa tekrarlayın ve ışıkları kapatın sonrasında başka ses olmasın.yani en son kuş sizin söylediklerinizi duysun. Sabahta kalkar kalmaz aynı şekilde kelimeyi tekrarlayın. Sabahta ilk sizin kelimenizi duysun. Böylelikle kısa zamanda konuşmaya başlıyor.ayrıca kuşlar içinde c-ç-ş-i olan kelimeleri daha kolay öğreniyorlar. :)

14. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:26 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:29 -->-> Daha önceki mesaj 18:26 --

gozleri böle cekebildim. erkek olduğuna hemfikiriz dimi? yasi hakkinda baska yorumlar alabilirmiyim.

bide dün aldim bu kuşu. yem yemedi henüz dün azcik balli yemden yedi.bugun elimle yedirmeye çalıştım yemedi. ağzını acip kapatıyor korktugu için mi sizce

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:58 -->-> Daha önceki mesaj 18:29 --

yeni resim ekledim. yorum yapabilirmisin?

15. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    [MENTION=6539]Abdullah AKDAL[/MENTION] yorum yaparmisiniz acep :)

16. Abdullah AKDAL

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    5aydan büyük bir kuş. Erkek bana da kalırsa. Alıştırma konusuna gelince evet konuşturabilirsiniz ama kendinize elinize omzunuza alıştırmak zor olucaktır. Siz daha bebek daha ufak 1-2 aylık bir kuş alsanız daha cabuk size alışır ve benimser.

17. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    bole arada parmagima çıkıyo. baya guzel otuyo biseler mirildaniyo.sanki konuşmak ister gibi.petshop kazığı yedim durdum.erkek diye aldm iki kere degistim disi yavru kuslari en son bunu aldim.bir iki ay sonra yanina damizlik disi kus alsam yavru alırım dimi.acemiyim ama en azindan bir kere uretip yavrulardan birini kendime ayirip eğitmek istiyorum.becerebilirmyim ki ?

18. Abdullah AKDAL

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Evet neden olmasın. Ama bir dahakine burada işi bilenlerden ev üretimi alın daha saglıklı daha dürüst ve daha hesaplı bir alışveriş olur. Araştırmaya devam edin. Herkesin daha öğreneceği çok şey var yavaş yavaş..

19. t.ert08

t.ert08 New Member

Beğenileri:
    0
    Dişi diye neden degiştiriyosunuz sürekli anlamadım dişilerde gayet egitilebiliyor kücücük bebek dişiniz varmış onu egitseydiniz keşke bu kuş büyük 3 gün ugraşıp ben bunu egitemiyorum diye geri götürürseniz bir anlamı olmaz emek ve zahmet ister hele ki büyük bir kus için 2 kat daha fazla

20. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Sen buna bi dişi al. Yavruları olunca erkek yavruyu konuşturusun en iyisi. :)

Sayfayı Paylaş