Karadeniz Pet

cinsi ve yasi nedir acil bakarmisiniz

bysmtnc

Paylaşımcı Üye
bu peşpeşe değiştirdiğim üçüncü kuş. bilgi verirmisiniz ?

96R

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:59 -->-> Daha önceki mesaj 22:58 --

20140703_223248.jpg hosted at Hızlı Resim Yükle - Hızlı Resim Yükle Resim Upload İnternette Paylaş foto image yükle

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:01 -->-> Daha önceki mesaj 22:59 --

bi kac tane foto atma ımkanınız varsa atın.
5-6 aylık yerlı dısı kus maşallah.

ya erkek diye değiştirdiğim 3. kuş bu yine mi dişi.eminmisiniz mavi ceresi var erkek diye biliyorum ben.?

Diğer fotoğrafları göremiyorum benden kaynaklı bir problem. Eğer bahsettiğiniz kuş ;
96R

bu ise erkek kuşunuz

evet kuş o.peki kaç aylık ?

Valla ayaklarına bakarak bi tahmin yürütebilirim bana 8-9 Aylık gibi geldi [MENTION=5331]CEM CANER[/MENTION] arkadaşımızın istediği fotoğrafı çek bide o baksın bakalım

Valla ayaklarına bakarak bi tahmin yürütebilirim bana 8-9 Aylık gibi geldi [MENTION=5331]CEM CANER[/MENTION] arkadaşımızın istediği fotoğrafı çek bide o baksın bakalım

ya arkadaş ne kadar sanssız bi iş oldu anlamadım. ilk kuş dişi yavru diye geri götürdüm.erkek yavru verdi.onu sordum ona da dişi dedi forumdakiler.onuda geri götürdüm bunu aldım.erkek ama yaşı büyük.bize alışsın konussun diye aldık.başka petshoptan değiştiririm ama sıkıldım artık 15 gündür al değiştir al değiştir.dursun bakalım hiç tecrübem yok ama belki ona eş alıp yavru almaya çalışırım :)

5-6 aylık yerli erkek kuş. büyüdükçe gaga rengi daha da koyulaşacak.:)

Evet konuşur. Akşamları yatmadan önce ne söylemesini istiyorsanız 4-5 defa tekrarlayın ve ışıkları kapatın sonrasında başka ses olmasın.yani en son kuş sizin söylediklerinizi duysun. Sabahta kalkar kalmaz aynı şekilde kelimeyi tekrarlayın. Sabahta ilk sizin kelimenizi duysun. Böylelikle kısa zamanda konuşmaya başlıyor.ayrıca kuşlar içinde c-ç-ş-i olan kelimeleri daha kolay öğreniyorlar. :)

Evet konuşur. Akşamları yatmadan önce ne söylemesini istiyorsanız 4-5 defa tekrarlayın ve ışıkları kapatın sonrasında başka ses olmasın.yani en son kuş sizin söylediklerinizi duysun. Sabahta kalkar kalmaz aynı şekilde kelimeyi tekrarlayın. Sabahta ilk sizin kelimenizi duysun. Böylelikle kısa zamanda konuşmaya başlıyor.ayrıca kuşlar içinde c-ç-ş-i olan kelimeleri daha kolay öğreniyorlar. :)

teşekkür ederim. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:26 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:29 -->-> Daha önceki mesaj 18:26 --

gozleri böle cekebildim. erkek olduğuna hemfikiriz dimi? yasi hakkinda baska yorumlar alabilirmiyim.

bide dün aldim bu kuşu. yem yemedi henüz dün azcik balli yemden yedi.bugun elimle yedirmeye çalıştım yemedi. ağzını acip kapatıyor korktugu için mi sizce

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:58 -->-> Daha önceki mesaj 18:29 --

gözlerini çekebilirmisiniz alnından 5 aylık gibi falan ama gözleride önemli

yeni resim ekledim. yorum yapabilirmisin?

[MENTION=6539]Abdullah AKDAL[/MENTION] yorum yaparmisiniz acep :)

[MENTION=6539]Abdullah AKDAL[/MENTION] yorum yaparmisiniz acep :)

5aydan büyük bir kuş. Erkek bana da kalırsa. Alıştırma konusuna gelince evet konuşturabilirsiniz ama kendinize elinize omzunuza alıştırmak zor olucaktır. Siz daha bebek daha ufak 1-2 aylık bir kuş alsanız daha cabuk size alışır ve benimser.

5aydan büyük bir kuş. Erkek bana da kalırsa. Alıştırma konusuna gelince evet konuşturabilirsiniz ama kendinize elinize omzunuza alıştırmak zor olucaktır. Siz daha bebek daha ufak 1-2 aylık bir kuş alsanız daha cabuk size alışır ve benimser.

bole arada parmagima çıkıyo. baya guzel otuyo biseler mirildaniyo.sanki konuşmak ister gibi.petshop kazığı yedim durdum.erkek diye aldm iki kere degistim disi yavru kuslari en son bunu aldim.bir iki ay sonra yanina damizlik disi kus alsam yavru alırım dimi.acemiyim ama en azindan bir kere uretip yavrulardan birini kendime ayirip eğitmek istiyorum.becerebilirmyim ki ?

bole arada parmagima çıkıyo. baya guzel otuyo biseler mirildaniyo.sanki konuşmak ister gibi.petshop kazığı yedim durdum.erkek diye aldm iki kere degistim disi yavru kuslari en son bunu aldim.bir iki ay sonra yanina damizlik disi kus alsam yavru alırım dimi.acemiyim ama en azindan bir kere uretip yavrulardan birini kendime ayirip eğitmek istiyorum.becerebilirmyim ki ?

Evet neden olmasın. Ama bir dahakine burada işi bilenlerden ev üretimi alın daha saglıklı daha dürüst ve daha hesaplı bir alışveriş olur. Araştırmaya devam edin. Herkesin daha öğreneceği çok şey var yavaş yavaş..

Dişi diye neden degiştiriyosunuz sürekli anlamadım dişilerde gayet egitilebiliyor kücücük bebek dişiniz varmış onu egitseydiniz keşke bu kuş büyük 3 gün ugraşıp ben bunu egitemiyorum diye geri götürürseniz bir anlamı olmaz emek ve zahmet ister hele ki büyük bir kus için 2 kat daha fazla

Sen buna bi dişi al. Yavruları olunca erkek yavruyu konuşturusun en iyisi. :)

Geri