petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cinsini,Yaşlarını,Cinsiyetlerini Öğrenebilirmiyim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve tatlıkuşlar tarafından 1 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. tatlıkuşlar

Merhaba ben 2hafta önce iki kus aldım,dişi erkek diye hiç bilgim yok lakin veren kisi yavru olduğunu söyledi.Birde ikisini aynı kafese koyuyorum büyük bir kafes aldım 8 kuş birden bile bakılabilecek bir kafes dedi aldığım yer,nasıl alıştırabilirim yada bize alışırlarmı ,ne omzumuza nede elimize geliyorlar hep tavandan bize bakıyorlar.

Şimdiden teşekkürler,aydınlık ortamda flashsız çektim resimleri.

#1 tatlıkuşlar, 1 Şubat 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 1 Şubat 2013
  2. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    kuşlarınızın ikiside dişi görünüyor ama flaşh yanıltabilir..daha net fotolar olması lazım.

3. tatlıkuşlar

peki daha net fotoğraflar çekicem birazdan atarım teşekkürler

4. tatlıkuşlar

5. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    üzgünüm ikiside dişi..flaşh patlayıp renkte hata verdirmiyorsa kesin dişiii..

6. tatlıkuşlar

Peki Sağolun ikisini aynı kafeste tutsan bir şey olurmu iki kafesimiz var evde ayrı ayrıda tutabilirim

7. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    bence 2 dişi durmasının bir anlamı yok ..gidip 1 tanesini erkekle değiştirirseniz daha sağlıklı ve mutlu yaşarlar..

8. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Bunlar serkan abimin dediği gibi 2dişi.Dişiye dişiye yarenlik edebileceği gibi kavgada edebilirler.En iyisi birini erkekle değiştirin çift olurlar böylece :)

9. tatlıkuşlar

Ama öpüşüyorlar çok şaşırdım şuan :D

10. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Farketmez onlar bizim gözümüzde olduğu gibi öpüşme manasında öpüşmüyor.2 dostun selamlaşması,nasılsın kardeşim der gibi sarılması gibi.Sonuçta el namına birşey yok ayaklarlada sarılamıyorlar :) Hatta biraz daha kalırsa dişiler birbirine yem bile kusabilir .En iyisi gidin bir erkek alın :)

11. tatlıkuşlar

kuşlardan yeşil olan (ÇİMEN) resimde biraz farklı çıkmış gagası mor gibi :):) tam net değil resmde buna göre değerlendirebilir misinz ?
    ayrıca kaç aylık olduğunun ve cinslerini de yazabilir misiniz ?

12. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Kuşlarınız kesin dişi o konuda bana güvenin :) Yerlidir cinsleri fakat yaşları konusunda pek birşey söylemeyeyim çok zamandır tahminde bulunmuyorum ve yaş tahmin yöntemlerini unutmuş olabilirim.4-5 aylık civarı olarak tahmin ediyorum kuşları :)

13. Ali KOÇAK

ikiside dişi yeşil olana bayıldım.

14. tatlıkuşlar

ikisi de dişi olsa da birbirinden ayrılmasın istiyorum :) çünkü çok iyi anlaşıyorlar birbirlerinin kafalarını kaşıyorlar :)) her yere birlikte uçuyorlar ayrı kaldıklarında birbirine sesleniyorlar ben şimdi bu iki iyi arkadaşı ayırmaya kıyabilir miyim ki ??

15. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Kıyın efenim kıyın başka ne yapacaksınız.İlerde kavga edebilirler.Tabi sizin kararınız siz bilirsiniz :)

Sayfayı Paylaş