petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cinsiyet Ayrımı yapamıyorum !!!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve sumut tarafından 27 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. sumut

sumut Guest

Yaklaşık 10 aylık kuşum erkek mi dişi mi , daha öncede konu açmıştım erkek ve dişi diyenler olmuştu arkadaşlarda karar verememişti bu kuş erkek mi diişi mi ? İlginiz için şimdiden teşekkür ediyorum... ;)

#1 sumut, 27 Mayıs 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 28 Mayıs 2013
  2. Tevfik AKTUNÇ

Kuşunuz yakışıklı bir erkek diye tahmin ediyorum, diğer ustalarımız ne derler onlarında fikirlerini almak isteriz elbet.

3. Necati YILMAZ

buna benzer bir kuş arkadaşımda var cere rengi aynı erkek bu.

4. Ezel ALBAYRAK

Her ne kadar, ceresinin ortası beyaz olsada diğer arkadaşların yorumları daha sağlıklı sanırım.

5. sumut

sumut Guest

çok sağolun beyler.bizde erkek oldugunu düşünüyoruz. burnuma kur yapmaya çalışıyor, çok hareketli ve şımarık.

6. Gökhan YILDIZ

kuşunuz dişi kızıştığı zaman cere rengi kahverengiye dönecektir,ayrıca o hareketleri kur ypma olarak algılamayın sizinle iletişim kurmak istediğinden o türlü hareket ediyor

7. bekir

bekir Guest

kuşunuz erkek ama yanına dişi koyup çiftleştirmeye gelmez bence aynı renkte benim kuşum vardı çok uğraştım olmadı en sonunda sattım çift aldım

8. Muzo

Muzo Guest

4 aylık erkek

9. Gökhan YILDIZ

konuyu açan arkadaş kuşu alalı 9 ay oldu diyor siz 4 aylık erkek yazıyosunuz helal olsun,
    bu kuş dişi

10. sumut

sumut Guest

Arkadaşlar cere rengi mavi bu çok açık şu anda mavi olduğu anlaşılıyor fakat burun deliklerinin etrafı beyaz, ki biz bu yüzden dişi olduğunu düşünüyoruz, belkide hormanal eksiklikleri var, daha önce konuştuğum üstadlar bu renk mavi-beyaz kuşlarda pembe yada masmavi bir cere görmek zor. Daha önce aynı bu durumda olupta çiftleştiren arkadaşlar, üreticilerimiz bir kaç bir şey söylerse daha sağlıklı olur zannediyorum.

11. Ertuğrul OZTÜRK

Bu kuş dişi arkdaşlar yanına bir erkek alın ceresi kızardığnda analrsınız

12. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Benim dişi kuşum kızışmadan önce mavilikleri vardı sonra kızıştı yavruları oldu felan şimdi yarısı açık kahve yarısı mavi beyaz :)

13. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    bence dişi burun deliklerinin etrafında beyazlık var.

14. sumut

sumut Guest

birde benimle iletişime geçmek istediği zaman kafasını aşağı yukarı sallıyor,

15. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Kafa sallama her kuşda olur diye biliyorum :) konuşucaklarında yapıyorlar genellikle

16. Mehmet ŞEKER

bana da erkek gibi geldi

17. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    daha net resimler ekleyin.

18. Mehmet ŞEKER

19. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Mehmet abi o kadar mavilik yok bence soldan 2.dişiye benziyor bana göre :)

20. MURAT_KARAYEL

Kuşunuz dişi dir

Sayfayı Paylaş