Karadeniz Pet

Cinsiyet Bilgisi

Volkan VAROL

Yeni Üye
Arkadaşlar ben dişi diye biliyorum öyle de aldım fakat bugün bi arkadaş kurt düşürdü içime bu kuş erkek olabilir diye...İnsanın içine bi kurt düşünce sormadan edemiyor malum...Daha 2 aylık civarı bu arada.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence erkek bu kuş , ama tabi ustalar daha net cevap verir.

Bu kuş erkek kardeş.Ben fotoğraftan öyle görüyorum.

Henüz ufak ama bence dişi bu yavru..

Levent abi cinsiyet ayrımında gösterge midir bilmiyorum ama diğer erkek olan dim dik duruyor tünekte, bu ise daha yatay duruyor o kadar dik değil.Yavru olduğu içinde olabilir gerçi bu duruş şekli.ha birde diğer erkeğe göre bu daha baskın kafeste.

Aldığım üretici arkadaşta için rahat olsun bariz dişi dedi bakalım hayırlısı,çift almıştım beğenerekten ona üzülürüm, erkek çıkarsa tekrar dişi bul falan.

Iciniz rahat olsun volkan bey, kuşun aynı yuvadan kardeşi renk de yakın, erkek ceresi bu şekilde oluyor.
Olur olur insan oğluyuz yanılıriz kuş erkektir, bi yardımcı olurum sikmayin canınızı

6d37e5a1a62c314af155ef36e932f264.jpg

Fatih Çevik

Teşekkür ederim Fatih Bey...Bende dişi diyorum artık.) umarım yanılmayız da gerek kalmaz :)

Arkadaşlar ben dişi diye biliyorum öyle de aldım fakat bugün bi arkadaş kurt düşürdü içime bu kuş erkek olabilir diye...İnsanın içine bi kurt düşünce sormadan edemiyor malum...Daha 2 aylık civarı bu arada.

kuş bencede dişi isterseniz erkek kuşu elinize alın erkek yavru kuşlarla dişi yavru kuşların arasında gagasıyla uyguladığı basınç çok farklı. erkeğe göre daha sert ıssırıyorsa %85 ihtimal dişidir :D zaten tavır ve duruşuda dişiyi andırıyor.

Arkadaşlar yaklaşık 3 hafta geçti kuşun ceresi bugünkü fotoda böyle sizce artık net mi dişi veya erkek olduğu..Bu arada artık hafif kahve tonlarında gibi burun deliği etrafı gün ışığında bakınca.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Demek ki zaman herseyin ilaciymis :)
Erkek demiş olan arkadaşlar da kesin hükümler vermekten kaçınmalı bence. Emin olmadığın bişey için

Fatih Çevik

Demek ki zaman herseyin ilaciymis :)
Erkek demiş olan arkadaşlar da kesin hükümler vermekten kaçınmalı bence. Emin olmadığın bişey için

Fatih Çevik

Artık kesin dimi hocam :) Dişi çıkmasına çok mutlu oldum :) çünkü kuşlarımı çok severek almıştım ve çokta iyi durumdalar şu an..teşekkürler hocam...

Artık kesin dimi hocam :) Dişi çıkmasına çok mutlu oldum :) çünkü kuşlarımı çok severek almıştım ve çokta iyi durumdalar şu an..teşekkürler hocam...
Hayırlı olsun, artık bi dahaki konuda yumurtalarını paylasmanizi bekliyorum sabırsızlıkla
Görüşmek üzere

Fatih Çevik

Kuşun güzel bi erkek gülegüle besle