Karadeniz Pet

CİNSİYET HAKKINDA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ LÜTFEN ?

umut çakır

Yeni Üye
kuşlarımın cinsiyeti nedir acaba herkes farklı yorumluyor çözemedim
20160918_170449.jpg
20160918_170118.jpg

Sarı erkek o kesin.
Maviye bakarken biraz şüpheye düştüm ama dişi olduğunu farkettim.

Sarı erkek, mavi de dişi diyorum ben de. Sarı daha genç olsaydı dişiye dönmesi şüpheli derdim ama tüyünü de geçirmiş, bence dönmez artık diyorum. Mavi de bir flaş vurma durumu yoksa kesin dişi.

Daha yeniyim bu konuda petshoptaki adam da emin konuşamadı pek kuştan anladığınıda sanmıyorum zaten. En azından burada benden daha iyileri vardır kafamda net bişeyler oluşur.

bir de ben yuvalık taktım ama hiç yuvalığa giren çıkan yok :) bi tek yuvalığın kapısını kemiriyolar içine girmiyolar :)

Sarı erkek mavi dışı eğer kuşlarını yeni aldıysan yuvalığı hemen takma 1 hafta bekle sabret birbiriyle anlaşmaya başladıklarında takarsın benimkiler 15 gün gibi kısa sürede eş oldular ve şuan yumurtası var kuluçkaya yatıyor inşallah seninkilerde kısa sürede anlaşırlar ve Yumurta alirsin

Sarı erkek mavi dışı eğer kuşlarını yeni aldıysan yuvalığı hemen takma 1 hafta bekle sabret birbiriyle anlaşmaya başladıklarında takarsın benimkiler 15 gün gibi kısa sürede eş oldular ve şuan yumurtası var kuluçkaya yatıyor inşallah seninkilerde kısa sürede anlaşırlar ve Yumurta alirsin
Insallah 2 ay oldu alali zaten hemen takmadim. Anlasiyorlar birbirlerini kasıyorlar felan. Sarı olan mavinin ağzına yem kusuyor o da yiyor bende yuva taktim 2 haftadir hic girmedi.

Insallah 2 ay oldu alali zaten hemen takmadim. Anlasiyorlar birbirlerini kasıyorlar felan. Sarı olan mavinin ağzına yem kusuyor o da yiyor bende yuva taktim 2 haftadir hic girmedi.
Yem falan kusuyorsa bu iyi yakın zamanda yuvalığın içine girer merak etme belliki sende benim gibi sabırsızsın ama napalim onlarda canlı bekleyecez :)

Sarı olan erkek mavi olan dişi umarım en yakın zamanda yavru alırsınız.Anlaşıyorlarsa sizinde sabretmeniz gerekecek.Haftada 2-3 defa mama verirseniz daha iyi sonuçlar alırsınız.

Geri