Karadeniz Pet

Cinsiyet için yardim arkadaşlar

• Konbuyu başlatan Greeny
  • Başlangıç tarihi
dişi cok kızgın gecmeden degıştırın buyuk kucuk fark etmez şimdi dişiye :)

Vallahi murat arkadaşım levent usta bayağı emin benim maviş yolcu gibi duruyor,ama forumlarda okuduğum erkek kuslarin tavirla uyuyor,yani benim gözlemlerimle dişinin yani yaklasmaya calisiyor kafasini hizli hizli yukari asağı salliyor kisa kisa ötüyor ama ne zaman disiye yaklaşsa yiyor gagayı oturuyor asagi birde disi yanina yaklasir yaklasmaz cırlama gibi ses cikartiyor

Vallahi orada bir tane vardi gallavi biy kopkoyu mavi ceresi varsi ama arkadas o yasli dedi, birde arkadasin bunlari bakmasi bir kümes gibi bir yerde hayvanlar kafalarina göretakiliyor cogununda gagasi benim eesmini attigim mavi gibi bir tane koyu gagali var onu ben alayim bari

Sarı kalsın diğer kuşu verip kızgın bir erkek alın. Maşaallah sarının durumu çok iyi

Birde son sorum benim kafesimi ortadan ikiye böle biliyorum erkek alinca belli bir süre onlari ayirayimmi yoksa direk yan yanami koyayim?

Kararsız kalmakla beraber erkek olduğunu düşünüyorum bu kuşun ağabey bu tarz renklerde erkekler de beyazlıklar olabiliyor çok doğal ama bu dişiye gitmediğini düşünüyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:34 -->-> Daha önceki mesaj 01:28 --

peki ya sen ne düşünüyorsun [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] yüzde yüz dişimi

Abiler yardim edin darma dağın oldum mavi dişimi erkekmi birde bu kuslar yaklasik 4 gündür ayni kafesteler ne yapayim naviyi değistireyimmi yoksa anlasmalarini bekleyeyimmi

Abiler yardim edin darma dağın oldum mavi dişimi erkekmi birde bu kuslar yaklasik 4 gündür ayni kafesteler ne yapayim naviyi değistireyimmi yoksa anlasmalarini bekleyeyimmi

Benim fikrim değişmen yönünde

Maviyimi sariyimi?
Bide şu anda ikisi ayri kösede uyuyorlar bu normalmi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Normal bir durum olabilir ben olsam maviyi değişiri bu dişiye yakışacak genç ve iri zıpkın gibi bir erkek alırdım şöyle tam damızlık en fazla 1 yaşında

Vallahi yusuf usta arkadaşta ne varsa onu alicam bu forumda gördüm resimlere göre bir tane var ama koyu mavi ceresi var ama yaşli görünüyor? Problem olurmu?
Yaşını nasıl anlayacagım? Veya erkeğin çiftleşmeye hazır ilduğunu nasıl anlıyacağım bilmiyorum :-(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:10 -->-> Daha önceki mesaj 02:49 --

Arkadaslar son olarak su sorumud cevablarsaniz sevinirim,yeni erkek alinca kafesi ortadan bölüp bir kac gün bekleteyimmi yoksa direk birliktemi kalsinlar kafeste

Moderatör tarafında düzenlendi:
ikiside dişi bu kuşların
sarı olan en az 8 aylık ve kızışmış yanına kızışmış bir erkek al yavruları olur bir kaç aya
birde diğer beyaz kuşun dişi çünkü cere rengi beyaz ve açık mavi o yüzden dişi eğer mor pembe veya mavili tonlarda olsaydı yani sadece bir renk olsaydı erkek olurdu ayrıca bu beyaz kuşun yavru değiştir kızışkın bir erkek al bence

bencede mavi dişi, sarı tam anlamıyla kızışmış yavru almak istiyorsan kızışmış iri bir erkek al

ikiside dişi bu kuşların kardeş

dişi olan pek yanina yaklaştırmıyor ciftlesmelerini istiyorum fakat pek başarılı olamiyacagim galiba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:08 -->-> Daha önceki mesaj 00:04 --

Yardimlariniz icin tesekkürler arkadaslar disiden zaten eminim burak fakat öteki biraz kafami kurcaliyor mavili pembeli beyazli,bunlari bana arkadasim verdi kendi yetistiriyordu fakat hayvanlarin iradaki durumu ork iyi degildi,ben önce o mavi olani aldim sinra yaziktir yalniz kalmasin diye dişiyide aldim ama disi yanina yaklastirmiyor,bunlar ciftlesmiyecek sanirim

Bende aynı dertten muzdaripim kardeşim ama bu iş sabır işi beklemen lazım ne olcağ belli olmaz bi bakmışşsın yavrulamış o yüzden sabırlı ol olmassa çifti değiştir..

ikiside dişi bu kuşların sari olan erkeksizlikten kudurmus

Yorumlariniz ve yardimlariniz icin cok tesekkürler arkadaşlar kismetse yarin o dişiye uygun bir erkek alicam alinca fotoyu burada paylasir, bilgilerinizden biraz daha faydalanirim,hepinize tek tek teşekkürler.

Geri