Karadeniz Pet

cinsiyet,ırk ve yaşı konusunda yardım lütfen

azmi

Meraklı Üye
öncelikler herkese merhaba..forumda yeniyim bu da ilk mesajım :))
yaklaşık 15 yıldır kuş bakmıyorum. 7 yaşındaki oğluma süpriz olsun diye ( ve tabiki eskiden gelen kuş sevgim ) bir muhabbet kuşu aldım.eski tecrübelerime dayanarak erkek bir ingiliz kırması diye aldım. şubat ayında yaklaşık 2,5-3 aylık diye almıştım.bileziği de var ama onun nasıl okunduğunu bilmiyorum.ben tam emin olamadım yine de ırk,cinsiyeti ve yaşı konusundaki fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

KgmYZL.jpg

x9kr29.jpg

Kq7NP3.jpg

wMqBL6.jpg

eQbzZA.jpg

eXO3Lo.jpg

wbNEJY.jpg

KdYNkZ.jpg

3 aylik civari dogru erkek ing kirmasi buyusun super olucak

guzel bır ıngılız kırık ama dıkkatmı cektı tuneklerı degıştırın 2 ve 3 resımlere bakarsanız kuş tam tutunamıyor tuneklere buda ayak yapısını bozr kuşun.masallah

nasıl tünek almalıyım ..ahşap mı ?

valla bır dal parcasıda koyabılırsınız yafa tahta tunekler var bır tarafı kalın gıttıkce ınceleşen onlar olabılır ama dedıgım gıbı cam agacı varsa yakınlarda oradan v seklınde bır dalda olabılır

vakit ayırıp tecrübelerini paylaşan arkadaşlar hepinize teşekkürler :)

4-5 aylık çok güzel kırma bir erkek maşallahı var rengide çok güzelmiş.sağlıklı sıhhatli büyür inşallah.

arkadaşim oncelikle kuşun altinadaki gazeteyi kaldir onlar mantar yapabilir kemirse gazete yi beyaz bir kagıt koy gazete de renklendirci oldugu için kuşlara zararli. sanırım yuzuk gibi içinde yaziyordu.

gazeteyi aldım. şu an beyaz kağıt havlu kullanıyorum. ilginize teşekkür ederim.

Geri