Karadeniz Pet

Cinsiyet öğrenmek istiyorum

messevim

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba, 2 tane petshop çuya gosterdim bana cinsiyetinin erkek olduğunu ve 2 yasında olduğunu söyledi kuşun ama aldığım yerde bana bunun 2 aylık olduğu nü söylemiş lerdi.

Ayrıca cinsiyeti konusunda emin değilim. Kimi dişi diyor kimi erkek. Nedir bunun cinsiyeti, yanına bir eş alacağım ama cinsiyetini bilmediğim için eş alamiyorum yanına.

3 haftadir da ugrasiyorum pek alistiramadim kendime acaba dişi mi bu diye şüphelendim

Buyrun resimler;

d63eb5ae28556b013adee5eac922b08b.jpg

89e30cbcae4ef5b06c239c6f39b7fb97.jpg

fca5f7e6a19bf667ed8b2a0fd02567dd.jpg

f576f5633d685008f724262a85c09939.jpg

9f55161bd917a18355e4fea4b70d274e.jpg

9e9f1e1f6e06d75fc8ec98cb58ba73c7.jpg

JY-S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuş dişi dostum. Cere tek renk mor olsaydı erkek olurdu. Çift renk olduğunda dişi oluyor.

Petshoplar,siz ne duymak istiyorsanız onu söyler.İstisnalar hariç olmak kaydıyla her söylediklerine inanmayın.
Kuş da dişi güle güle besleyin...

kuşunuz dişi, yaklaşık 3 aylık. çok tatlı maşallah.

Kuşunuz dişi, güle güle besleyin..
Sanirim dişi olduğu için bir türlü egitemedim. Bu saatten sonra egitimlere devam edeyim mi ? Yoksa yanına güzel bir erkek alip bunların yavrularını mi bekleyeyim eğitmek için ?
Kuşunuz dişi, güle güle besleyin..

Kuş dişi dostum. Cere tek renk mor olsaydı erkek olurdu. Çift renk olduğunda dişi oluyor.

Maşallah.Güzel bir dişi.2 aydan biraz büyük.

Petshoplar,siz ne duymak istiyorsanız onu söyler.İstisnalar hariç olmak kaydıyla her söylediklerine inanmayın.
Kuş da dişi güle güle besleyin...

kuşunuz dişi, yaklaşık 3 aylık. çok tatlı maşallah.

Kuş dişi olduğu için eğitilmez diye bir durum yok. Sadece erkekler kadar çok kelime öğrenemiyorlar, kızıştıklarında daha huysuz olabiliyorlar. İmkanın varsa eş alıp yavru bekleyebilirsin.
Bilgilendirme için tesekkur ederim. Üstad yarın yanına eş alacağım kismetse emin siniz değil mi kuşun dişi olduğundan? :) daha sonra bir yanlışlık olmasın. Yoksa cere rengi tam otursun diye bir kac kadar daha bekleyeyim mi?

Bence kizisana.kadar egitmeye cabala olmadi alirsin bir tane es beklersim yavru ben suan yavru bekliyorum ... :)

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dişiler daha komik oluyor :) çünkü birşeylerin yerlerini değiştirmeyi çok seviyorlar. Örneğin benim akıllı yemlik üst kapağını her taktığımda yere atıyor. İzlemesi çok komik.

Aynn

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:11 -->-> Daha önceki mesaj 15:10 --

Bnm ciftim var disi olan nasi yapiyo bilmiyorum ana yenmligi cikartiyo

Dişiler daha komik oluyor :) çünkü birşeylerin yerlerini değiştirmeyi çok seviyorlar. Örneğin benim akıllı yemlik üst kapağını her taktığımda yere atıyor. İzlemesi çok komik.

Bu kuşun böyle birşey yaptığını görmedim ama bundan önce bir dişi vardı ne zaman kafesin dışına çıksa kafesin üstüne çıkar ve salıncağı ağzıyla kaldırıp aşağı atardı ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:34 -->-> Daha önceki mesaj 12:33 --

Bence kizisana.kadar egitmeye cabala olmadi alirsin bir tane es beklersim yavru ben suan yavru bekliyorum ... :)

Ne mutlu size ;) Lakin bir türlü eğitilmiyor, o kadar elimden yem yediriyorum yemi yiyor ama ne zaman elimi kafesin içine soksam ısırmaya bağırmaya başlıyor. Gece dışarıya salıyorum kuşu sağa sola gidiyor ışığı söndürünce koşarak yanıma geliyor üstüme çıkıyor sanırım korktuğu için karanlıktan :)

[/COLOR]

Gece dışarıya salıyorum kuşu sağa sola gidiyor ışığı söndürünce koşarak yanıma geliyor üstüme çıkıyor sanırım korktuğu için karanlıktan :)

Karanlıkta göremiyorlar duvara falan çarpabilir dikkat edin.

Dişiler çok oyuncular.Benimki soda hastası.Yeşil şişeyi görünce üstündeki erkeği atıp gelir.

Geri