Karadeniz Pet

cinsiyet ve erginlik

Kadir Mustafa

Meraklı Üye
NVBbMg.jpg
arkadaşlar cinsiyet tahmini yapabilir mısınız birde gagasinda kabuksu bir tabaka oluştu erginlige ulaştığı için diyolar doğru mudur

ikisi de erginliğe ulaşmış, kızışma konusunda dişi tamam ama erkek için bir süre daha beklemeniz gerekebilir.

Aldığımda daha yem bile zor yiyodular yaklaşık 45 gunlukken aldım 4 bucuk ay falan oldu. Yani 6 aylıkken erginlige ulaşabilirler mi. Birde sürekli opüşüp kasiyorlar birbirlerini eş olmuşlar diyebilirim mıyız. Teşekkür ederim.

Aldığımda daha yem bile zor yiyodular yaklaşık 45 gunlukken aldım 4 bucuk ay falan oldu. Yani 6 aylıkken erginlige ulaşabilirler mi. Birde sürekli opüşüp kasiyorlar birbirlerini eş olmuşlar diyebilirim mıyız. Teşekkür ederim.

Erkek dişiye ağızından yem kusuyorsa eş tuttu diyebilirsin, evet.. Erkek erişkin olmuş ama kızışması için biraz daha vakti var gibi..

Takabilirsiniz, eş tuttuktan hemen sonra yuvalık takılabilinir..

tahta tünek koy ki çiftleşmede boşa gitmesin ilerde yumurtalar boş çıktı felan dersin forum'da :) yuvalığı tak yalnız bırak yeni evlileri...

plastik tünek çiftleşirken esneme yapar ve esneme sonucunda doğru döllenme olmayabiliyor o yüzden uzman arkadaşlar sabit tahta tüneklerin daha verimli olduğunu iddaa ediyorlar ve kesinliklede doğru söylemişler... ;)

Tahta plastik farketmiyor yerinde sabit kalsın onlar yeterki çiftleşmek istesin farketmez.

Döllenme olayı tünekle alakalı değildir, tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Yumurtanın boş çıkması tünekle alakası yoktur ama kafesin geniş olması lazıım çok dar kafeste çiftleşmezler. Yumurtanın boş çıkması vitamin eksikliğinden , yapılan bakımla , kuşun sağlığı ve arkasındaki dışkı yerindeki bol tüylerden kaynaklanır.

Bir de erişkinliğe yeni girmiş ilk kuluckaya yatan kuslar boş yumurta yapar

Son düzenleme:
Tahta plastik farketmiyor yerinde sabit kalsın onlar yeterki çiftleşmek istesin farketmez.

Döllenme olayı tünekle alakalı değildir, tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Yumurtanın boş çıkması tünekle alakası yoktur ama kafesin geniş olması lazıım çok dar kafeste çiftleşmezler. Yumurtanın boş çıkması vitamin eksikliğinden , yapılan bakımla , kuşun sağlığı ve arkasındaki dışkı yerindeki bol tüylerden kaynaklanır.

Bir de erişkinliğe yeni girmiş ilk kuluckaya yatan kuslar boş yumurta yapar

Kesin boş mu çıkacak yani. Yem olarak tavsiyeniz nedir.

Disi tuye girmis erkekte gri iris olusmamis gozukuyor erkek kus 6 aydir sendeyse yada daha fazla eriskindir erkekler 6 ay disiler 8 aydan itibaren eriskin olur disi hazir ama