cinsiyet ve ırk hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve babayorgun tarafından 14 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. babayorgun
  Gizli

 2. Onur ATAR
  Gizli

  Onur ATAR Guest

  İlk resimde erkek gibi çıkmış son resimde dişi gibi geldi. Ancak 1,5 aylık ve çok ama çok tatlı bir kuş olduğunu söyleyebilirim.. Irkı konusunda bana laf düşmez üstadlar cevaplar
   
 3. ENES BASKIN
  Gizli

  Tam emin olmamakla birlikte yerli olduğunu düşünüyorum fakat kesin erkek çere koyu pembe. Umarım sağlıklı bir şekilde büyür.
   
 4. Filiz BAYIR
  Gizli

  Ustalar daha iyi bilir ama benim anladığım kadarıyla dişi olma ihtimali daha yüksek özellikle son resme bakarak
   
 5. babayorgun
  Gizli

  teşekkürler cavaplarınız için.
  son durum;kuşu alalı 1 hafta oldu.2-3 akşamda bir havuça iyi alıştı.kalorifer peteğine yüzük bırakıyorum o yere atıyor arkasından bir de bakıyo kerata nereye gitti diye. üst üste 4-7 atış yaptıktan sonra ilgisiz oluyor.evin içinde kafasına göre gezip kafese girmeye de başladı.günlük 45 dk rahat zamanımı çalıyor kerata.

  ele nasıl alıştıracağım bilmiyorum. çok korkuyor.
   
 6. OğuzErler
  Gizli

  ele alıştırmak istiyorsan kafesin içerisindeyken hergün veya akşamları kafesin yanına git ve onu korkutmayacak şekilde konuşmaya başla. bunu bir süre yaptıktan sonra eline bir tutam yem al ve çağır eline onun yemi ve elini görebiliceği şekilde. konduğu yerden eline gelecektir. bunu 2,3 kere yaptıktan sonra tamamdır :)
   
 7. babayorgun
  Gizli

  kafesin içerisine elimi koyunca çok korkuyor. bende internetten muhabbet kuşu sesi indirdim. onu açıyorum arasıra laptop un üstüne geliyor. dediğinizi yapıyorum ama petshopta hayvana nasıl davrandılar bilmiyorum aşırı korkak.günlük 45 dk evin içerisinde kendi haline bırakıyorum.doğru yapıyorum bilmiyorum.
   
 8. Oguz Kızıl
  Çevrimdışı

  Oguz Kızıl Süper Üye

  Katılım:
  15 Kasım 2013
  Mesajlar:
  103
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Kırıkkale
  Maşallah güzel kus dogru yerli degil hollanda ırkı olmalı yada 2-3 kez kırılmıs ıngiliz kırıgı .
   

Sayfayı Paylaş