Karadeniz Pet

cinsiyet ve ırkı nedir ?

ali tören

Yeni Üye
iyi günler herkese ben im bir mauhabbet kuşum var ve yaklaşık iki hafta önce aldım cinsiyeti erkek fakat hangi ırktan olduğunu bilmiyorum ve muhabbet kuşunu aldığımda satıcı kuşun 4 haftalık olduğunu söyledi. ben bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum

Son düzenleme:
erkek maşallah.yavru kuş tam tahmini ustalar yapar.

1,5-2 aylık erkek maşallah ama cinsi tam anlayamadım fotodan.İri maşallah,

3 4 aylik erkek masallah

2 2,5 aylık erkek yavru çok güzel kuş maşallah

Maşallah, erkek ve 3 aylık civarı.
Güle güle besleyin.

kuşu aldığım yer gittiğimde ben jumbo yavru aradığımı söyledim.Gittiği yerde çek ırkı kuşlar satıyormuş ama bana bu kuşu gösterdi ve bu çek lerden daha iri dedi ama ırkıyla ilgili bişey söylemedi bende aldım bayada alıştı birşey daha sormak istiyorum bu dönemlerde kuşun kaşınması normail mi ? tüylerinde değişme olurmu
EV9nRB.jpg

Son düzenleme:
Kuslar gagalariyla tuylerini tarayarak temizlikte yaparlar her kasinma bitten parazitten olmaz kusunuz guzelmis masalah

kuşu aldığım yer gittiğimde ben jumbo yavru aradığımı söyledim.Gittiği yerde çek ırkı kuşlar satıyormuş ama bana bu kuşu gösterdi ve bu çek lerden daha iri dedi ama ırkıyla ilgili bişey söylemedi bende aldım bayada alıştı birşey daha sormak istiyorum bu dönemlerde kuşun kaşınması normail mi ? tüylerinde değişme olurmu
EV9nRB.jpg

Hocam bizim kuşların herşeyi aynı galiba :) Benimkide kaşınıyor. Tipler aynı zaten. Benim kuş baya uysal kafasını kaşırken tüylerini kaldırdım bit vs birşey yok. Artık konuşmayada başladı canavar :D

aynen buda çok uysal ama bu aralar tüy dökmeye başladı heralde bebeklik tüylerini döküyodur :) pire bit yok zaten kafesi günlük siliyrum ve temizliyorum yemini suyunu falan umarım bi sorun yokturdur

Geri