Karadeniz Pet

cinsiyet ve ırklarını söylermisiniz?

Maşallah kuşlarınız çok guzeller özellikle en sonraki erkek olanın rengide güzel üstadlar aramızda iken bize düşmez cünsiyetlerini belirlemek :) hayırlı geceler...

Maşallah kuşlarınız çok guzeller özellikle en sonraki erkek olanın rengide güzel üstadlar aramızda iken bize düşmez cünsiyetlerini belirlemek :) hayırlı geceler...

teşekkür ederim mavi erkek 3 yasında diğer 3 muhabbeti yeni aldım üçü hakkında bilgi almak istiyorum.!sizede hayırlı geceler...

Son düzenleme:
Çok güzel kuşlar bana hepsi erkek gibi geldi ama Ustalarımız daha iyi bilir onlar gereken açıklamayı yaparlar :)

ırklar konusunda yardımcı olmanızı isteyeceğim mumkunse, ben yapıstırdığım resimleri niye göremiyorum ???

6. ve 8. resimdekiler erkek ve Jumbo ırkından.
3. resimdeki İngiliz 1. resimdeki İngiliz kırığı gibi duruyor.

1-2-3-4-5. resimdekiler dişi.

evcil hayvan shopları.....!!!

6. ve 8. resimdekiler erkek ve Jumbo ırkından.
3. resimdeki İngiliz 1. resimdeki İngiliz kırığı gibi duruyor.

1-2-3-4-5. resimdekiler dişi.

evt yorumunuz için teşekkür ederim.6ve8 nolu resimdeki mavi erkek 3 senedir bende jumbo olduğunu bilmiyordum sağol.
3.resimdeki satıcının jumbo demesi uzerine satın aldım.
1.resimdeki yavru dişi 1 ay önce aldım satıcının showdur ırkı birdaha bulamasın demesi uzerine yanında erkeği ile beraber satın aldım ama erkeği 2 hafta önce ishalden oldü.
4.resimdeki yesil olan 3-4 aylık jumbo diye aldım ama cek diyorum yorumunuz???
muthiş kandırıldığımı dolandırıldığımı düşünüyorum böyle satıcılar olduğu muthetce insanda zevk kalmıyor.

not.1nolu sarı dişi diğerlerinden daha buyuk 3 yasındaki mavi kadar diyebilirim.!!!!!!!!

Son düzenleme:
İngiliz-Jumbo-Show hemen hemen aynı tip kuşlardır. Fakat Showlar diğerlerine nazaran biraz daha iri olup kafa tüyleri oldukça uzun, kabarık ve fazladır. Muhammed ustamızın resmindeki gibi. Jumbo onun daha kısa tüylüsü, iri kafa yapılısıdır. İngilizlerdeki fark ise tüy yapısı olarak yerliler gibi fakat iri kafalı olması oluyor.

İngiliz-Jumbo-Show hemen hemen aynı tip kuşlardır. Fakat Showlar diğerlerine nazaran biraz daha iri olup kafa tüyleri oldukça uzun, kabarık ve fazladır. Muhammed ustamızın resmindeki gibi. Jumbo onun daha kısa tüylüsü, iri kafa yapılısıdır. İngilizlerdeki fark ise tüy yapısı olarak yerliler gibi fakat iri kafalı olması oluyor.

Sn.cihat yorumunuz için sağolun.

USTAD'lardan yardım

sn.möderator eger yanlış yere konu acılmızsa kusura bakma!!!!

buraya yazmamın sebebi 2 Jumbo diye aldığım ve biri ishalden ölmesiyle başlayan ishal hk.da.Acaba ölen erkeğin esidemi (SARI)ishal ve daha da kötusu diğerlerine de bulaştırmış olabilirmi??? kuşlar hrketsis ve daima uyuklamaklı gibi gibi!!!USTAD'lardan resimler hk.da yorum bekliyorum,inşallah olumlu yorumlar gelir....
iki yavru İngiliz kuşlarımı zorunlu olarak başka kafese aldım onlarında hiç neşesi yok...

Son düzenleme:
872DSCF5683.JPG

http://img475.yukle.tc/images/783DSCF5688.JPG

Bu güzel yavru muhabbeti bugun satın aldım. satıcı ingiliz ama oğlu ingiliz kırığı dedi.

Oğlundan kastı bu aldığınız kuş mu?

sn.möderator eger yanlış yere konu acılmızsa kusura bakma!!!!

buraya yazmamın sebebi 2 Jumbo diye aldığım ve biri ishalden ölmesiyle başlayan ishal hk.da.Acaba ölen erkeğin esidemi (SARI)ishal ve daha da kötusu diğerlerine de bulaştırmış olabilirmi??? kuşlar hrketsis ve daima uyuklamaklı gibi gibi!!!USTAD'lardan resimler hk.da yorum bekliyorum,inşallah olumlu yorumlar gelir....
iki yavru İngiliz kuşlarımı zorunlu olarak başka kafese aldım onlarında hiç neşesi yok...

Poposuna bakın temizse ishal değildir.
İshal bulaşır bir hastalık değildir..
Ortam soğuksa veya yeni geldilerse vs. durgun olmaları doğal vitamin takviyesi yapın. Ayrıca o kafeste 3 kuş fazla, oyuncak sanırım aynalı, oyuncağı çıkarın, tünekler fazla, tünek sayısını 2 ye indirin. Hayırlısı olsun.

Cihat ustad,salıncaktaki SARI 3 bir yerde olan ...resimleri gördünüz kaka yeşil yeşil korktum ve yazma gereği duydum.
Dediklerinizi yapacağım evde bakıyorum ortam sıcak vitamin manyağı yaptım kuşları 4 gündür normal damacana su veriyorum.vitamin isimleri deep multimix-avisol b-bird growth ve ishal için aldığım avidiare. kafes yok 3'ü bir yerde bırakacağım..

Son düzenleme:
Geri