Karadeniz Pet

Cinsiyet ve kuyruk titremesi

• Konbuyu başlatan emrecelik3673
  • Başlangıç tarihi
E

emrecelik3673

Guest
Merhaba arkadaşlar,

Ben komşudan dün bir çift kuş aldım. şu an 2,5-3 aylıklar. Komşumuz emin olmamakla birlikte sarı olana dişi yeşile erkek dedi. Bende buradan edindiğim bilgilere göre aynı görüşteyim ama sizlere de sormak istedim. Bir de bir şey daha sormak istiyorum. Yeşil olan tünekte dururken kuyruğunu 1-1,5 cm kadar aşağı yukarı titretiyor. İnternette ishal olabileceği filan yazıyor bununla ilgili. Ama kuşta herhangi bir ishallik belirtisi yok. Dışkısı filan gayet normal. Sizce bunun nedeni ne olabilir? Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

C:\Users\emre.celik\Desktop\20140417_212548.jpg
C:\Users\emre.celik\Desktop\20140417_212604.jpg
C:\Users\emre.celik\Desktop\20140417_212616.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:15 -->-> Daha önceki mesaj 07:52 --

Merhaba arkadaşlar,

Ben komşudan dün bir çift kuş aldım. şu an 2,5-3 aylıklar. Komşumuz emin olmamakla birlikte sarı olana dişi yeşile erkek dedi. Bende buradan edindiğim bilgilere göre aynı görüşteyim ama sizlere de sormak istedim. Bir de bir şey daha sormak istiyorum. Yeşil olan tünekte dururken kuyruğunu 1-1,5 cm kadar aşağı yukarı titretiyor. İnternette ishal olabileceği filan yazıyor bununla ilgili. Ama kuşta herhangi bir ishallik belirtisi yok. Dışkısı filan gayet normal. Sizce bunun nedeni ne olabilir? Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

GnvOAy.jpg

lYk65k.jpg

P35ZJQ.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba,
Kuşlar 6 ay ve üstü gibi görünüyor.Sarı dişi ,yeşil erkek. Kuşlar baya şişmişler yaglanmışlar solunum yolları ile ilgili hastalıgı olabilir

Merhaba,
Dün akşam kafes dışına çıkarttım. Salonda hiç konmaksızın 4 tur uçtular. solunum sıkıntısı olsa bu şekilde yapabilir mi? Acaba başka problem olabilir mi? Bu sorunla karşılaşan oldu mu hiç? Ayrıca resimde büyük görünüyorlar ama gövdeleri çay bardağından daha ince yani çay bardağına koymak istesem genişlik olarak rahat sığarlar içine :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:11 -->-> Daha önceki mesaj 08:44 --

Lütfen yardım arkadaşlar, bu kuyruk titremesi neden olur? sadece tünekte durduğunda oluyor bugun farkettik. ishal belirtisi yok kuşta. başka neden olabilir. cansızlık durgunluk vs hiç bir şey yok.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:08 -->-> Daha önceki mesaj 17:11 --

arkadaşlar kardeş kuşlar eş tutar mı ya da kardeş kuşları eşlemek sıkıntı çıkartırmı

Öncelikle kardeş kuşları eşleme , sana bunu 2. söyleyişim oluyor galiba.
Kuyruk titriyorsa muhtemelen ya nefes almada bir sıkıntı vardır ki 4 tur hiç durmaksızın uçtuysa bu çok ufak bir ihtimal , ya tünekte duruyorken kokuyordur ve kalp atış hızı artıyordur , ya da kuş tünekte ağırlık merkezini ayarlayamıyordur.

Öncelikle kardeş kuşları eşleme , sana bunu 2. söyleyişim oluyor galiba.
Kuyruk titriyorsa muhtemelen ya nefes almada bir sıkıntı vardır ki 4 tur hiç durmaksızın uçtuysa bu çok ufak bir ihtimal , ya tünekte duruyorken kokuyordur ve kalp atış hızı artıyordur , ya da kuş tünekte ağırlık merkezini ayarlayamıyordur.

karıştırıyor olmalısın. bu foruma yazdığım ilk mesajlarımdan birisiydi.

Geri