Karadeniz Pet

Cinsiyet ve Yaş Tahmini Yapar mısınız?

a.cakir

Yeni Üye
Abilerim kardeşlerim, cümleten Selâmün aleyküm. Bugün 6 aylık erkek kuşumun yanına dişi bir yavru alma niyetiyle bir kuş aldım. Bana 1 aylık ve yüzde 80 dişi olduğu söylendi. Sizde resimlere bakıp tahminde bulunursanız çok minnettar olurum :)
1

2

3

4

o yaştaki erkek kuşun yanına yavru alırsanız hiç iyi yapmazsınız bilginiz olsun

Sebep? :confused: Birçok yerde kuşunuzu yalnız bırakmayın 1 yaşına gelmeden eş alın deniliyordu. Eğer konuşması için diyorsanız kuşumun sorunları olduğu için yanına eş aldım. Yani normal bir kuş değil. Kas geriliği var. Çok uçamıyor sadece 2 maksimum 3 sn uçabiliyor. Fazla gelişemedi. Şuan tedavisi devam ediyor. Kafesin kapısı sürekli açık dışarı da çıkmıyor. O kadar ilgilenmeme rağmen fazla ötmüyor da. Bende yalnız kalmasın sıkılmasın istedim :(

Tamam ama en azından 4 5 aylık alsaydiniz disiyi Sayet erkek hareketli bir kuş değilse kızgın değilse bu da kalabilir

yavru dişi 1,5 2 aylık

Tabi ki yanına bir eş almanız gerekir.Bu da dişi olacağına göre yaşıtı bir dişi almanız en uygunu.6 aylık bir erkeğin yanına 1 aylık dişi kuş hiç uygun değil.Değişebilirseniz dişiyi değişin derim ben.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yavru dişi 1,5 2 aylık
teşekkürler.

Tabi ki yanına bir eş almanız gerekir.Bu da dişi olacağına göre yaşıtı bir dişi almanız en uygunu.6 aylık bir erkeğin yanına 1 aylık dişi kuş hiç uygun değil.Değişebilirseniz dişiyi değişin derim ben.

Kusura bakmayın pek bilgim yok yeni yeni öğreniyorum. uygun olmamasını anlayamadım. çiftleşme açısından diyorsanız (yani hoş değil diye) erkeğin öyle bir durumu yok, kızgın değil. zaten hasta olduğu için kendine hayrı yok. gün boyunca sakin. başka bir nedeni varsa söylerseniz sevinirim hem öğrenmiş olurum. değiştirmesine değiştiririm ancak değiştirme illa gerekli değilse değiştirmek istemiyorum. çünkü erkeğin hasta olduğunu anladığımda bile değiştirmedim. ihanet ediyormuşum gibi hissettiğim için.. aynı hislerim dişi içinde geçerli. değiştirirsem canlı değil eşya muamelesi yapmış gibi hissedicem kendimi ki bu da bana ters. eğer önemli başka sebebi varsa söyleyin ki değiştirirken içim rahat etsin.

Son düzenleme:
teşekkürler.
Kusura bakmayın pek bilgim yok yeni yeni öğreniyorum. uygun olmamasını anlayamadım. çiftleşme açısından diyorsanız (yani hoş değil diye) erkeğin öyle bir durumu yok, kızgın değil. zaten hasta olduğu için kendine hayrı yok. gün boyunca sakin. başka bir nedeni varsa söylerseniz sevinirim hem öğrenmiş olurum. değiştirmesine değiştiririm ancak değiştirme illa gerekli değilse değiştirmek istemiyorum. çünkü erkeğin hasta olduğunu anladığımda bile değiştirmedim. ihanet ediyormuşum gibi hissettiğim için.. aynı hislerim dişi içinde geçerli. değiştirirsem canlı değil eşya muamelesi yapmış gibi hissedicem kendimi ki bu da bana ters. eğer önemli başka sebebi varsa söyleyin ki değiştirirken içim rahat etsin.
Erkek erişkin olup dişi yavru olunca erkek çiftleşmek istiyor ve yavru reddediyor. Sonrasında da kavga meydana geliyormuş. Ben de benzer bir hata yapıp erkek kuşuma dişi yavru aldım ve dişi belli bir yaşına gelene dek ayrı kafeste tutuyorum. Aynı şekilde benim de geri vermeye gönlüm el vermedi, kuş içime çok sinmişti ve bu şekilde bir çözüm buldum kendimce. Aynı zamanda ayrı kafesteyken eğitiyorum da. Gelişimini tamamladığında eğitilmiş bir şekilde kafesleri birleştireceğim.

Erkeğinize uygun bir dişi seçmemişsiniz zamanla erkek kuşunuz çiftleşmek isteyecek ama dişi için çok erken olacak buda kavga ya sebep olacak büyük iht... bence 6-7 aylık bir dişi alırsanız çok daha uygun olur

teşekkürler.

Erkek uygun yaşa geldiğinde istekleri artacaktır.Kızışmaya başladığı için çiftleşmeye çalışacaktır.Dişi erkeğin istediğini veremeyecek kadar ufak olacağı için kavgalar,anlaşmazlıklar oluşacaktır.Bunun sonucunda ölümler bile olmakta.
Bende kuş değiştirirken bazen ihanet etmiş gibi hissediyorum ama en hayırlısı ve iyi olanı bu olduğu için içimi rahat tutuyorum.

Erkek uygun yaşa geldiğinde istekleri artacaktır.Kızışmaya başladığı için çiftleşmeye çalışacaktır.Dişi erkeğin istediğini veremeyecek kadar ufak olacağı için kavgalar,anlaşmazlıklar oluşacaktır.Bunun sonucunda ölümler bile olmakta.
Bende kuş değiştirirken bazen ihanet etmiş gibi hissediyorum ama en hayırlısı ve iyi olanı bu olduğu için içimi rahat tutuyorum.

O zaman şöyle yapsam olur mu sizce? Böyle bisiyi fark ettigim anda yeni kafes alıp kafesleri ayırsam? Sıkıntı olur mu sizce?

O zaman sıkıntı olmaz ayirirsiniz dişi 6 7 aylık olunca birlestirirsiniz

Dişiniz yerli bir kuş

O zaman şöyle yapsam olur mu sizce? Böyle bisiyi fark ettigim anda yeni kafes alıp kafesleri ayırsam? Sıkıntı olur mu sizce?
Evet olabilir.İkisi de ergin halde iken birleştirirsiniz rahat rahat bakarsınız.Bu arada dişiniz yerli bir kuş.
Keyifli hobiler [emoji4]

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim :) Sizede iyi hobiler :)

Geri