petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cinsiyet ve Yaş Tahmini Yapar mısınız?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve a.cakir tarafından 27 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. a.cakir

a.cakir Member

Beğenileri:
    3
    Abilerim kardeşlerim, cümleten Selâmün aleyküm. Bugün 6 aylık erkek kuşumun yanına dişi bir yavru alma niyetiyle bir kuş aldım. Bana 1 aylık ve yüzde 80 dişi olduğu söylendi. Sizde resimlere bakıp tahminde bulunursanız çok minnettar olurum :)
    1

2

3

4

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    o yaştaki erkek kuşun yanına yavru alırsanız hiç iyi yapmazsınız bilginiz olsun

3. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    @a.cakir bu yorumu ciddiye almanızı öneririm.

4. a.cakir

a.cakir Member

Beğenileri:
    3
    Sebep? :confused: Birçok yerde kuşunuzu yalnız bırakmayın 1 yaşına gelmeden eş alın deniliyordu. Eğer konuşması için diyorsanız kuşumun sorunları olduğu için yanına eş aldım. Yani normal bir kuş değil. Kas geriliği var. Çok uçamıyor sadece 2 maksimum 3 sn uçabiliyor. Fazla gelişemedi. Şuan tedavisi devam ediyor. Kafesin kapısı sürekli açık dışarı da çıkmıyor. O kadar ilgilenmeme rağmen fazla ötmüyor da. Bende yalnız kalmasın sıkılmasın istedim :(

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Tamam ama en azından 4 5 aylık alsaydiniz disiyi Sayet erkek hareketli bir kuş değilse kızgın değilse bu da kalabilir

6. a.cakir

a.cakir Member

Beğenileri:
    3
    Neyse yapacak birşey yok artık. Önceliğim üremeleri değil. 2 kuş olacaksa diğeri dişi olsun dedim. Peki cinsiyet ve ay tahmininiz nedir?

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    yavru dişi 1,5 2 aylık

8. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Tabi ki yanına bir eş almanız gerekir.Bu da dişi olacağına göre yaşıtı bir dişi almanız en uygunu.6 aylık bir erkeğin yanına 1 aylık dişi kuş hiç uygun değil.Değişebilirseniz dişiyi değişin derim ben.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. a.cakir

a.cakir Member

Beğenileri:
    3
    teşekkürler.

Kusura bakmayın pek bilgim yok yeni yeni öğreniyorum. uygun olmamasını anlayamadım. çiftleşme açısından diyorsanız (yani hoş değil diye) erkeğin öyle bir durumu yok, kızgın değil. zaten hasta olduğu için kendine hayrı yok. gün boyunca sakin. başka bir nedeni varsa söylerseniz sevinirim hem öğrenmiş olurum. değiştirmesine değiştiririm ancak değiştirme illa gerekli değilse değiştirmek istemiyorum. çünkü erkeğin hasta olduğunu anladığımda bile değiştirmedim. ihanet ediyormuşum gibi hissettiğim için.. aynı hislerim dişi içinde geçerli. değiştirirsem canlı değil eşya muamelesi yapmış gibi hissedicem kendimi ki bu da bana ters. eğer önemli başka sebebi varsa söyleyin ki değiştirirken içim rahat etsin.

#9 a.cakir, 29 Haziran 2016
    Son düzenleme: 29 Haziran 2016
  10. KÜBRANINMÜBİŞLERİ

Beğenileri:
    2
    Muhabbet kuşunuz dişi ve yavru daha yüzü açılmamış en fazla 5 aylık gibii duruyor .

11. aztec

aztec Active Member

Beğenileri:
    60
    Erkek erişkin olup dişi yavru olunca erkek çiftleşmek istiyor ve yavru reddediyor. Sonrasında da kavga meydana geliyormuş. Ben de benzer bir hata yapıp erkek kuşuma dişi yavru aldım ve dişi belli bir yaşına gelene dek ayrı kafeste tutuyorum. Aynı şekilde benim de geri vermeye gönlüm el vermedi, kuş içime çok sinmişti ve bu şekilde bir çözüm buldum kendimce. Aynı zamanda ayrı kafesteyken eğitiyorum da. Gelişimini tamamladığında eğitilmiş bir şekilde kafesleri birleştireceğim.

12. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    727
    Erkeğinize uygun bir dişi seçmemişsiniz zamanla erkek kuşunuz çiftleşmek isteyecek ama dişi için çok erken olacak buda kavga ya sebep olacak büyük iht... bence 6-7 aylık bir dişi alırsanız çok daha uygun olur

13. SencerSancak

Beğenileri:
    54
    Erkek uygun yaşa geldiğinde istekleri artacaktır.Kızışmaya başladığı için çiftleşmeye çalışacaktır.Dişi erkeğin istediğini veremeyecek kadar ufak olacağı için kavgalar,anlaşmazlıklar oluşacaktır.Bunun sonucunda ölümler bile olmakta.
    Bende kuş değiştirirken bazen ihanet etmiş gibi hissediyorum ama en hayırlısı ve iyi olanı bu olduğu için içimi rahat tutuyorum.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. a.cakir

a.cakir Member

Beğenileri:
    3
    O zaman şöyle yapsam olur mu sizce? Böyle bisiyi fark ettigim anda yeni kafes alıp kafesleri ayırsam? Sıkıntı olur mu sizce?

15. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    O zaman sıkıntı olmaz ayirirsiniz dişi 6 7 aylık olunca birlestirirsiniz

16. a.cakir

a.cakir Member

Beğenileri:
    3
    Tesekkur ederim. Size bir sorum daha olacak. Sizce disinin cinsi nedir?

17. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Dişiniz yerli bir kuş

18. SencerSancak

Beğenileri:
    54
    Evet olabilir.İkisi de ergin halde iken birleştirirsiniz rahat rahat bakarsınız.Bu arada dişiniz yerli bir kuş.
    Keyifli hobiler

19. a.cakir

a.cakir Member

Beğenileri:
    3
    Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim :) Sizede iyi hobiler :)

Sayfayı Paylaş