Karadeniz Pet

Cinsiyet ve yaş

Alper ÜTEBAY

Yeni Üye
Herkese merhaba. Haftasonu aldığım 1 Lutino ve 1 Albinonun cinsiyetlerini birkaç kişiye sormama rağmen tam net cevabı alamadım. Bu cinsle ilgili tecrübe ve bilgi sahibi arkadaşların yardımını rica ediyorum. Ben sarıyı dişi, beyazı erkek diye aldım. Sizcede öylemi ve kaç aylık olduklarınıda yazarsanız çok memnun olurum.
Şimdiden çok teşekkürler.
99d1947d49fc7ad2a5b8e830b12587a0.jpg
f9ce1801183a6c5d1520f2894517dd39.jpg
104848318ca1675d251528ca104cc0ee.jpg
a4fafc7009207ec278c8656c8cfd6764.jpg
686f6273589cc446337cd425bf77273d.jpg

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lutino ve albino cinsiyeti ve yaşı zor belli olur profesyonellik ister yazayım da aktiflik gitmeisn

Emin değilim ama sanki dişi ikisi de

Beyaz erkek de olabilir dediğim gibi emin değilim

Beyaz sarıyı kaşıyor şu an. Peki kaç aylıklar sizce?

gerçekten anlasam yardımcı olurdum tüm yaş belirtileri bu kuşlarda yok kafa çizgilerinden anlasak desem yok göze baksam desem göz kırmızı :D
Tamam teşekkür ederim [emoji4]
Bilgi sahibi arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

araştırmalarıma göre lutino ve albino kuşların geneli dişi oluyormuş erkek çıkması çok düşükmüş

İkisi de dişi gibi görünüyor. Yavru değiller ama yaş tahmini pek mümkün değil. Belki albino erkek olabilir ama o da düşük ihtimal. Çiftleştirmek istiyorsanız yanlış tercih. Zaten ino türleri, genetik bir bozukluktan ortaya çıkar. İnsanlarda, önemli sağlık sorunları yaşanır, muhtemelen kuşlarda da benzer sorunlar olacaktır.

Fotoğraf kalitesinden dolayı tam anlayamadım ancak sanki lutinonun ceresi kabuklanmış kahve(dişi), albino ise pembe.(erkek) Albinonun burun delikleri çevresinde beyazlıl varsa dişi yoksa erkektir.

Fotoğraf kalitesinden dolayı tam anlayamadım ancak sanki lutinonun ceresi kabuklanmış kahve(dişi), albino ise pembe.(erkek) Albinonun burun delikleri çevresinde beyazlıl varsa dişi yoksa erkektir.
İnolarda cinsiyet tayini diger muhabbet kuşlarından farklı yapılmalı. En garanti yol, en erken yavruluktan çıkıp ergenliğe geçerken olmak üzere, cerenin şeklinden yola çıkmaktır. Parlak olanlar erkek, mat ve pürüzlü olanlar dişidir. Bende yavru iken birisinin ceresi tamamen pembe, diğerinin mor olmak üzere iki tane dişi lutino vardı

İkisi de dişi gibi görünüyor. Yavru değiller ama yaş tahmini pek mümkün değil. Belki albino erkek olabilir ama o da düşük ihtimal. Çiftleştirmek istiyorsanız yanlış tercih. Zaten ino türleri, genetik bir bozukluktan ortaya çıkar. İnsanlarda, önemli sağlık sorunları yaşanır, muhtemelen kuşlarda da benzer sorunlar olacaktır.
Yardımınız için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz gibi çiftleştirmek gibi bir niyetim vardı. Fakat oda zor galiba. Yanlış yaptım, eş olmuş bir çift edinmek daha isabetli olacaktı [emoji20]

Hafiften beyazlık var burun çevresinde. Yarın gündüz daha net birkaç resim eklerim.

Geri