petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cinsiyet yaş ve bir soru

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Okan Çamyel tarafından 18 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Okan Çamyel

Okan Çamyel New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar kuşu dün aldım galiba ishal tam bilmiyorum ama yemi ağzına alıp atıyor ve sürekli uyku halinde haşlanmış patates koydum dokunmamış bile yaş olarakta alnında çizgiler var ama belli olmuyor fazla beyaz olduğu için yardımcı olursanız sevinirim
    Discovery cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

2. onurdondu1

erkek ama yaşını bilemiyorum bu kuşun aynısı dayımlarda var o kadar güzel ki elden ele atlıyr :) çok güzel kuş

3. Okan Çamyel

Okan Çamyel New Member

Beğenileri:
    0
    Bende erkek diye düşünüyorum burda biraz daha parlamış cere flaşlı olduğu için ama kuş hala uyuyor :( güncel arkadaşlar

4. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

flaş olmadan çekersen daha net bişey söyleriz dostum.

5. Okan Çamyel

Okan Çamyel New Member

Beğenileri:
    0
    Aslında cinsiyeti pek önemli değil şuan neden sürekli uyuyor halsiz yem yemiyor onu öğrenmek istedim

6. Selahattin GÖKTAŞ

ya alışamadığı içindir yada üşütmüş olabilir. üşütmüş olma ihtimaline karsı kuşu sıcak tutun patates verin yemezse siz yedirmeye çalışın.vitamin kullanın.veterinerden sorun ona göre antibiyotik verirse onu kullanın.

7. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    dün almıssın kuşu bu hareketsizlik gayet normaldir ilk günler için kusun karekteriyle ilgili o yem yememe falan ama en geç 2 3 güne yer bende 2 gün önce aldım yavru kus hatta fotoları konuda var :) o basladı yem yemeye dedigin gibi cok hareketsizdi oda yeni yeni düzelir merak etme sen popo tarafını ve dışkısını takip et kardesim
    vitamin falan ekle suyuna cereyanda tutma zaten çok güzel bir kuş

8. Kasaplanca

Kuşunuzu yeni getirdiyseniz ortama ayak uydurması için ona zaman verin. Dışkı yapışıyor demişssiniz. stresten dolayı olur bu genelde. Haşlanmış patates koyun yada koymayın. Biraz zaman verin kuşunuza. Ortam sıcaklıgında tutun sürekli sıcak soguk yapmayın odayı. Kuşun yerini değiştirmeyin.sadece yem kullanın. kaliteli yemlerden. kuşunuz gözlemime göre ceresi mavi erkek. yaşı henüz irisi çıkmadıgı için tam bir yaşına gelmemiş. Suyuna çok az nişasta karıştırıp verin. İnşallah kuşunuz saglıgına kavuşur.

9. Okan Çamyel

Okan Çamyel New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar alışmadığını biliyorum ama ishal diye düşünüyorum patates sabah koymuştum hiç yemedi yemide ağzına alıyor geri atıyor kırmadan kursağı boş 2 gündür oda zaten sıcak yeterince inşallah düzelir rengi güzel diye aldım yoksa burdaki petshoplardan iğne almam

10. Kasaplanca

dediğim gibi yeni gelen kuşlar ilk zamanlarda bu tür ishal vakalarına yakalanabilirler. Suyuna nişasta koy sürekli. Patates yemiyorsa zorlaman gerekmez. Kuşu iyice strese sokmuş olursun. Ben bunları yaşadıgım ıcın yasadıgım tecrubelerı sıze aktarıyorum.

11. Selahattin GÖKTAŞ

alışmadığı için strese girmiş ve bu yüzden ishal olmuşta olabilir arkadaşların dediği gibi.. biraz sabret. dediğim gibi patatese devam ve vitamin kullan fazlada ürkütme konuş onunla ilgisine falan bak... 2 3 gün sonra falan baktın olmuyor antibiyotik alırsın veterinerden. kendinde strese girme sakin ol geçecek inşallah. belkide hiç bişeyi yoktur tüy kabartmasıda rol yapıyordur alışmadığı için. benim sultan vardı eskiden geldiği bi hafta kafesin dibinde oturdu yem yemedi hiç ayaklarıda basamıyor gibiydi bi baktık meğer hiç bişeyi yokmuş biz gidince yem yiyo kaşınıyo bilmem napıyomuş.

12. Okan Çamyel

Okan Çamyel New Member

Beğenileri:
    0
    Bitane yemliğe patates koydum duruyor öyle suyuna azıcık nişasta koydum arada su içiyordu vitamin hangisinden alıyım adını söylerseniz burdakilerde varsa alıyım

13. Selahattin GÖKTAŞ

ben avisol kullanıyorum

14. Okan Çamyel

Okan Çamyel New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar birşey farkettim kuşu çıkardım çay tabağına yem döktüm baktım gine alıp alıp atıyor sonra iyice inceledim yemin içindeki ince buğdaya benziyen bişey var onları yiyordu sonra paketten seçtim 5-10 tane verdim hepsini yedi acaba nedir bu

Sayfayı Paylaş