Karadeniz Pet

Cinsiyet, yaş ve evcilleştirme

• Konbuyu başlatan Mehmet PEŞİNCİ
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmet PEŞİNCİ

Guest
wMPy62.jpg

eW6ZVN.jpg

xYjlBj.jpg

xEzqYq.jpg

http://i.hizliresim.com/eoYZg7.jpg

Öncelikle herkese merhabalar saygılar. Dün almış olduğum muhabbet kuşum hakkında birde sizin fikrinizi öğrenmek istedim. Cinsiyeti bana erkek gibi geldi ama tam emin olamadım tek renk olduğu için. Ayrıca aldığım yer erkek ve yaklaşık 2 aylık filan olduğunu söyledi. Bende çok sağlıklı görüdüğü için bu kuşu seçtim. Gerçekten tüylerinde en ufak bir kir yok nerdeyse ve oldukça parlak. Ancak bana 2 aylıktan büyük gibi geldi çünkü orda çok dikkatimi çekmemişken eve geldiğimde fotoğraflara da dikkatli bakıldığında gözünde ki çok hafif olan irsi belli oluyor yani büyük olabilir mi 2 aylıktan ? Onun için tam emin olamadım yoksa bu normal mi ? Eğer 4-6 aylık filansa evcilleştirmem de sıkıntı olur mu ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

peki evcilleştirme de sorun olur mu? Sorun olursa değiştireceğim ama sorun olmazsa değişim yapmak istemiyorum çünkü çok sağlıklı görünüyor . Kararsız kaldım ben de

yaklasık 4 aylık evcilleştirebilirsiniz ama sizin sabrınıza kalmıs bişey 1-1.5 aylık kuşa göre daha zor evcilleştirelecektir.

oyuncağı kaldır amca.kafeste ayna falanda bulundurma.yoksa hep onlarla ilgilenir sana alışmaz.

alışır zamanla bunu dert etmeyin. geri verilicel bi sebepte göremiyorum . ama cereye bakınca daha yavru olduğu anlaşılıyor.

ayna filan koymam zaten kesinlikle. O merdiveni hoplayıp zıplasın diye koydum. Sorun olursa kaldırırım sonra. Sabırlıyız bakalım inşallah diğer kuşum gibi benimle uyuyacak kadar evcilleşir. Teşekkür ederim herkese :)

Geri