Karadeniz Pet

Teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:29 -->-> Daha önceki mesaj 12:35 --

Günceldir....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:06 -->-> Daha önceki mesaj 13:29 --

Günceldir....

Erkek olduğuna nasıl vardınız acaba ? Diğer açtığınız konuda erkek gibi çıkmış .O sıralar yavru muydu ? Şu an kaç aylık ? Bence erkek. Erkeğe benzetemedim ceresini

Bu kuş bence de erkek

bencede erkek ceresi pembe
ayrıca azcık beyazlık olması galiba fotoğraftan erkek kuşların ceresi yavruyken pembe olur biraz biyüyünce mor yetişkin olunca lacivert olur
dişilerin ceresi yavruyken tamamen beyaz ya da beyaz ve açık mavili bir rengi olur yetişkin olunca kahverengi olur

Son düzenleme:
Erkek olduğuna nasıl vardınız acaba ? Diğer açtığınız konuda erkek gibi çıkmış .O sıralar yavru muydu ? Şu an kaç aylık ? Bence erkek. Erkeğe benzetemedim ceresini
9-10 aylık kuş. Bence erkek demişsiniz sonrada benzetemedim demişsiniz ama erkek mi diyorsunuz siz ?

9-10 aylık kuş. Bence erkek demişsiniz sonrada benzetemedim demişsiniz ama erkek mi diyorsunuz siz ?

Kendimi anlatamamışım kafam dalgınsa o sırada kusura bakmayın :) Demek istedim ki , o açtığınız diğer konuda erkeğe benzettim fakat burda attığınız fotoğraflarda dişi gibi gördüm. Bu fotoğraflardaki ceresini pek benzetemedim dedim ama , cerede bi morluk var gibi duruyo bazı fotolarında , bazılarındada sadece beyaz duruyo .Dişi gibi gördüm ben sonuç olarak , ama emin diilim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:54 -->-> Daha önceki mesaj 00:52 --

Ben kahverengi gibi görmüştüm ilk bakışta şimdi bir daha baktımda , kuşun ceresi mor mu genel olarak ? Siz gerçekte gördüğünüz için daha iyi anlarsınız. Kuşun ceresinin çoğunluğu ne renk ? Mor gibi gördüm. Erkek olabilir

Ele aldığımda ısırmıyor hareketli duruyor çok kurtulmaya çalışıyor ama dışarda salıkken bazen elimi ısırıyor.

Resimlerin bazılarında erkek gibi çıkmış.Ceresi sadece pembe gibi görünüyor.Birkaç resimde de cere Çevresinde beyazlık var gibi.Bu açıdan bakınca dişi.Erkek yavru kuşlar genelde kafeste veya dışarda pek ısırmazlar diye biliyorum ben.Isırma eğilimi daha çok dişilere hastır.O yüzden sordum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Resim yanilta bilir zaten kus daha kizismamis
hangi sehir desin

Resim yanilta bilir zaten kus daha kizismamis
hangi sehir desin

Bu kuş bence de erkek

bencede erkek ceresi pembe
ayrıca azcık beyazlık olması galiba fotoğraftan erkek kuşların ceresi yavruyken pembe olur biraz biyüyünce mor yetişkin olunca lacivert olur
dişilerin ceresi yavruyken tamamen beyaz ya da beyaz ve açık mavili bir rengi olur yetişkin olunca kahverengi olur

Bence de erkek. :) hayırlı olsun. Daga çabuk alışacaktır.
Yeni daha net resim ekliyorum.
cb22a6f2001a66d1b68d36a41743b3dd.jpg

9a7b8d512b80ea57c460ceb852db1ee1.jpg

Eby5qn.jpg
Birde bu kus erkek mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:18 -->-> Daha önceki mesaj 13:16 --

hayır güzel kuşlar

Peki yavru alabilir miyim bu kuslardan onceki sahibi yavru almis fakat ben bu zamana kadar hic birkustan yavru alamadim bunlari da yeni aldim ihtiyacindan dolayi sahibi satti. Disi erkek pek bilmiyorum sanirim mavi burunlu erkek galiba bakar misiniz rica etsem

Arkadaşlar resimlerden dahaiyi anlayabilmek için,resmi çektikten sonra resim göz görünümüyle nekadar benziyor normal görünümle aynımı degilmi kontrol edin şahsen resimden emin olamadım ben, erkek ve dişi diye daha çok cevap alırsınız :)

Eby5qn.jpg
Birde bu kus erkek mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:18 -->-> Daha önceki mesaj 13:16 --

Peki yavru alabilir miyim bu kuslardan onceki sahibi yavru almis fakat ben bu zamana kadar hic birkustan yavru alamadim bunlari da yeni aldim ihtiyacindan dolayi sahibi satti. Disi erkek pek bilmiyorum sanirim mavi burunlu erkek galiba bakar misiniz rica etsem

tabiki alırsın sabret
kuşlar yetişkin yaşlı gibi de durmuyo inşallah kısa sürede yavru alırsın

Burun delikleri etrafı beyaz gibi , tam net çekemiyorsunuz çok bulanık bence dişi

Geri