Karadeniz Pet

• Konbuyu başlatan Melih KAYALIKAVAK
  • Başlangıç tarihi
M

Melih KAYALIKAVAK

Guest
rwtv8.jpg

yavru erkekmi kızmı yardımcı olurmusunuz

benim sitelerde okuduğuma göre mavi olan erkek diyolar ama siz dişi dediniz doğrusu ne acaba

benim sitelerde okuduğuma göre mavi olan erkek diyolar ama siz dişi dediniz doğrusu ne acaba

yanlış anlamışsın okuduğunu yavruda erkeğin ki hafif morlukda mavidir ilerlediçe mavi renk oturur dişide yavruyken ayırt edilmesi zor ama burun cevresinde beyaz halkalar vardır erkekde bu yoktur zamanla dişinin rengide oturur ama burun cevresine bakarsan beyazlık varsa dişi yoksa erkektir ama parçalı kuşlarda flan değişir onların cere rengi birazdeğişik

nerden anladınız banada döyleyinde içim rahatlasın

Burun deliklerinin etrafı beyaz.ve kuş yaşı büyüdükçe beyaz her yeri kaplicak ve tamamen beyaz Olucak.yavrularda cinsiyet tespit etmek biraz zor ve karışık.yetişkinken kolay

dişi kuşların burun deliklerinin üzerinde beyaz renk olur

burun deliklerinin çevresi beyazsa dişidir. hafif mavimsi falan olursa da erkektir :)

Hayvanların kızı olmaz :). Kuşunuz %100 güzel bir dişi

Güzel bir dişi ;)

forumda bir kişinin imzasında görmüştüm 'kaypak' diye hoşuma gitti seversen koyababilirsin ve google da aratırsan çıkar diye düşünüyorum :D

Geri