Karadeniz Pet

Cinsiyeti Hakkında Yardım

Volkan SARSAN

Paylaşımcı Üye
...................................

Son düzenleme:
Dişi gibi geliyor kardeşim. çok güzel kuş maşallah.

Kardeşim çok teşekkür ederim vallahi kuşcunun kafesinde baya ilgilendiler eve getirdik daha yan yana göremedik :) Dişi kuş biraz alışsın kafese ondan sonra bakacaz inşallah yavru alırız.

Birde yaşı hakkında bir tahminin varmı kardeşim.Ayrıca dişi kafese alıştıktan sonramı yuvalık takmalıyım ? Lutinolar hakkında pek bir bilgim yok ama erkek işte naparsın gönül bu buna kondu bizim erkek :D Kızıştıklarında çere kahverengimi oluyor ?

Birde yaşı hakkında bir tahminin varmı kardeşim.Ayrıca dişi kafese alıştıktan sonramı yuvalık takmalıyım ? Lutinolar hakkında pek bir bilgim yok ama erkek işte naparsın gönül bu buna kondu bizim erkek :D Kızıştıklarında çere kahverengimi oluyor ?

lutino ve albinolar da cere farklı oluyor standart muhabbetlere göre. mesela erkeğin ceresi pembe oluyor. dişinin beyaz kalıyor diye biliyorum. umarım dişidir. bu arada kırmızı gözlüyse lutino dur.

Ercan bey çok teşekkür ederim.O zaman içimi rahat tutabilirim dişi olduğu için :) Peki yaşı hakkında bir tahmininiz varmı ? Dişi yeni kafese alıştıktan sonramı yuvalığı koymalıyım ? Şimdiden yuvalık koymamda bir sıkıntı olurmu ?

Ercan bey çok teşekkür ederim.O zaman içimi rahat tutabilirim dişi olduğu için :) Peki yaşı hakkında bir tahmininiz varmı ? Dişi yeni kafese alıştıktan sonramı yuvalığı koymalıyım ? Şimdiden yuvalık koymamda bir sıkıntı olurmu ?

lutinoların yaşı çok zor anlaşılır :) o kadar tecrübem yok adüz renkler ve gözleri kırmızı. yuvayı erkele öpüşmeye başlayınca takın. yoksa sığınak olarak görüyor saklanıyor. yuvanın bir manası kalmıyor

Vallahi şuan gözlemledim lutino biraz yem yedi.Bizimki öpmeye çalışıyor bir süre öyle gidiyor sonra lutino gaga vuruyor bizim çapkına bende anlamadım valla :D Ama bizim çapkın erkek olan lutino sarının peşini bırakmıyor.İnşallah herşey güzel olur :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:24 -->-> Daha önceki mesaj 18:23 --

İnternetde Lutino muhabbet kuşları hakkında biraz araştırma yaptım ve kafam fazlasıyla karıştı arkadaşlar.Cinsiyeti konusunda çok şüpheciyim.Beyaz ceresi var normalde dişi bir kuş diyebiliriz ama lutino olunca kafam karıştı.Yardımlarınızı bekliyorum :(

lutino ve albinolarda erkek çıkma şansı %5 max. kuşunuz dişi hayırlı olsun :)

Süper o zaman çok sevindim.Allah birde yavrularını görmeyi nasip ederse çok mutlu olucam :)

Geri