Karadeniz Pet

cinsiyeti ırkı ve yaşı hakkında

• Konbuyu başlatan Remzi Yüksel
  • Başlangıç tarihi
R

Remzi Yüksel

Guest
Arkadaşlar merhaba ben muhabbet kuşu türlerinden cinsinden hiç anlamam bugün bir petshop önünden geçerken birden esti ve eşimle muhabbet kuşu aldık. Resimlerini ekliyorum kuşun durumu hakkında bilgi verirmisiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Muhtemelen 4 aylık falandır, cinsiyeti erkek sanırım ama daha iyi anlayan birisi söylerse dahi iyi olur.

Kesin

Dişi ve yerli 2-3 aylık

Dişi

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

fotoğraftan net anlaşılmıyor duruş itibariyle dişiye benziyor kafa yapısı falan ama burnu tam net çıkmamış

2-5 aylık arası. Yerli ve dişi olabilir. Biraz daha bekleyip kesin sonuca ulasırsın. Bende dün kuş aldım yavru ama çok durgun hiç yerini değiştirmiyor yem ben verirsem yiyor. Yemlikten yemiyor. Sizin kuş ne durumda

Fotolar çok uyumsuz kuş zaten 0-4 aylık bi yerli ilk resime bakan herkes dişi der son resime bakan herkesde erkek düzgün flashsız bi foto olursa net bi cevap verebiliriz...

Fotograflar biraz yaniltici ama 3 aylik civari bi disi gibi gorunuyor, daha net fotograflar yuklerseniz daha net yorumlar alabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aldığım pet shop 3 aylık erkek diyerek verdi. eklediğim fotoların ilk 2si flash lı son iki fotoyu flash olmadan cektim.

eğer bir rahatsızlığı yok ise ceresi beyaz dişiye benziyor.

Kesin dişi delikler net beyaz

2-5 aylık arası. Yerli ve dişi olabilir. Biraz daha bekleyip kesin sonuca ulasırsın. Bende dün kuş aldım yavru ama çok durgun hiç yerini değiştirmiyor yem ben verirsem yiyor. Yemlikten yemiyor. Sizin kuş ne durumda

buradaki yorumları gördükten sonra aldım kuşu başka bir petshop a götürdüm. bu kuş erkek mi dişi mi diye. 3 kişi var dı orada ve 3üde erkek dedi. 3-4 aylık civarında olduğunu söylediler. çok fazla hareket etmiyor şimdilik ama ele omuza alıştı. yemini kendisi yiyor. az önce toz şekerde yedi :)

buradaki yorumları gördükten sonra aldım kuşu başka bir petshop a götürdüm. bu kuş erkek mi dişi mi diye. 3 kişi var dı orada ve 3üde erkek dedi. 3-4 aylık civarında olduğunu söylediler. çok fazla hareket etmiyor şimdilik ama ele omuza alıştı. yemini kendisi yiyor. az önce toz şekerde yedi :)

Erkeğe benziyor fakat tam net değil fotolar şeker vermeyin zararlı kuşlar için

Xperia P cihazından gönderildi.

fotolardan pek iyi anlaşılmıyor petşopcu canlı yakından daha net gördüğü için doğru söylüyordur

o ceredeki beyazlıklar hastalık o halde? erkekte beyazlık olmaz diye biliyorum

Merhabalar İlk 2 Resimde Gaga Ve Cere Yansıma Yaptığından Bişey Diyemiyorum

en alttaki 2 resim için ise kuş dişi en alttaki2 resimdeki kuş dişidir Mutasyonu Cobolt Mavidir
Yaşı İçin İse Hiç Bişey Denemez Yaşını Tahmiin Eden Arkadaşlar Neresine Bakıp Söylediler Merak Ediyorum Yanlış Yönlendirmeyiniz Kimseyi İyi Forumlar Bu Fotoğraflar İle Yaşını Belirleyemezsiniz Arkadaşlar

Geri