petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

cinsiyeti ırkı ve yaşı hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Remzi Yüksel tarafından 16 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Remzi Yüksel

Arkadaşlar merhaba ben muhabbet kuşu türlerinden cinsinden hiç anlamam bugün bir petshop önünden geçerken birden esti ve eşimle muhabbet kuşu aldık. Resimlerini ekliyorum kuşun durumu hakkında bilgi verirmisiniz.

#1 Remzi Yüksel, 16 Şubat 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 16 Şubat 2014
  2. Furkan ÇETİN

Muhtemelen 4 aylık falandır, cinsiyeti erkek sanırım ama daha iyi anlayan birisi söylerse dahi iyi olur.

3. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kesin

Dişi ve yerli 2-3 aylık

4. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Dişi

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

5. OKAN

OKAN Guest

Bence cinsiyeti erkek ve ortalama 4-5 aylık

6. Abdurrahman CENGİZ

fotoğraftan net anlaşılmıyor duruş itibariyle dişiye benziyor kafa yapısı falan ama burnu tam net çıkmamış

7. omrcftc

omrcftc Guest

2-5 aylık arası. Yerli ve dişi olabilir. Biraz daha bekleyip kesin sonuca ulasırsın. Bende dün kuş aldım yavru ama çok durgun hiç yerini değiştirmiyor yem ben verirsem yiyor. Yemlikten yemiyor. Sizin kuş ne durumda

8. Onur TÜFEKCİ

En fazla 3 aylık. 1-2 aya tam oturur cinsiyeti.

9. BARAN

BARAN Guest

Fotolar çok uyumsuz kuş zaten 0-4 aylık bi yerli ilk resime bakan herkes dişi der son resime bakan herkesde erkek düzgün flashsız bi foto olursa net bi cevap verebiliriz...

10. cocomade

cocomade Member

Beğenileri:
    0
    Fotograflar biraz yaniltici ama 3 aylik civari bi disi gibi gorunuyor, daha net fotograflar yuklerseniz daha net yorumlar alabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. OğuzErler

Beyazlık flashtan değil ise dişi.

12. Remzi Yüksel

Aldığım pet shop 3 aylık erkek diyerek verdi. eklediğim fotoların ilk 2si flash lı son iki fotoyu flash olmadan cektim.

13. OğuzErler

eğer bir rahatsızlığı yok ise ceresi beyaz dişiye benziyor.

14. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kesin dişi delikler net beyaz

15. Remzi Yüksel

buradaki yorumları gördükten sonra aldım kuşu başka bir petshop a götürdüm. bu kuş erkek mi dişi mi diye. 3 kişi var dı orada ve 3üde erkek dedi. 3-4 aylık civarında olduğunu söylediler. çok fazla hareket etmiyor şimdilik ama ele omuza alıştı. yemini kendisi yiyor. az önce toz şekerde yedi :)

16. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Erkeğe benziyor fakat tam net değil fotolar şeker vermeyin zararlı kuşlar için

Xperia P cihazından gönderildi.

17. Abdurrahman CENGİZ

fotolardan pek iyi anlaşılmıyor petşopcu canlı yakından daha net gördüğü için doğru söylüyordur

18. OğuzErler

o ceredeki beyazlıklar hastalık o halde? erkekte beyazlık olmaz diye biliyorum

19. Ümit BAY

Ümit BAY Member

Beğenileri:
    6
    Merhabalar İlk 2 Resimde Gaga Ve Cere Yansıma Yaptığından Bişey Diyemiyorum

en alttaki 2 resim için ise kuş dişi en alttaki2 resimdeki kuş dişidir Mutasyonu Cobolt Mavidir
    Yaşı İçin İse Hiç Bişey Denemez Yaşını Tahmiin Eden Arkadaşlar Neresine Bakıp Söylediler Merak Ediyorum Yanlış Yönlendirmeyiniz Kimseyi İyi Forumlar Bu Fotoğraflar İle Yaşını Belirleyemezsiniz Arkadaşlar

Sayfayı Paylaş