petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cinsiyeti,Irkı ve Yaşı Nedir?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Bilge DALKILIÇ tarafından 21 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Bilge DALKILIÇ

Arkadaşlar dün erkek muhabbet kuşuma (adı Gofret) eş aldım dişi adam dişi ve 1-2 aylık olduğunu söyledi ama ben yinede sormak istiyorum.Gofret yerli ama dişininkini bilmiyorum sanırım o da yerli.Bana cinsiyet,yaş ve ırkı hakkında yardımcı olursanız sevinirim..Bir sorum daha olucak benimki 11 aylık yani çiftleşirlermi şimdilik kavga etmiyorlar hatta bikaç kez dişinin gagasına ve tüylerine dokundu bir şey yapmadı.. :confused: (Petshoptaki adam yuvalık takmadan anlayamazsın anlaştıklarını dedi ama hiç girmediler)Ve beyaza hangi isim yakışır?Çiftler hakkında pek bilgim olmadığı için bu kadar soru sordum. :)

2. Gökhan YILDIZ

beyaz dişi yeşil erkek,ikiside yerli beyaz 3-4 aylık civarı ayrıca 11 aylık erkek kuşun yanına en az 10 aylık dişi almalaydın, bunların çiftleşmesi için dişinin 1 yaşına girmesini beklemen lazım.

3. Bilge DALKILIÇ

Hmm teşekkür ederim aslında ben beklerim değiştirmek istemiyorum fakat kuşum oyuncağıyla çiftleşmeye çalışıyordu onun için sıkıntı olumu yani sizce değiştirmelimiyim?

4. Gökhan YILDIZ

bence değiştirmelisin erkek kızmış vaziyette onun yanınada yine 10-12 aylık kızgın bir dişi al

5. Mehmet ŞEKER

erkek kızışmış dişinin üzerine çıkmaya çalışacaktır. bence de değiştirin.

6. Bilge DALKILIÇ

aslında öyle birşey yapmıyor dişiye yaklaştığında gagasına flan okunuyor dişi de karşılık veriyor yani şimdilik iyi ama anlaşamaz diyorsanız değiştireyim

7. Mehmet ŞEKER

şimdilik gözlemleyin. kavga vb. olursa değiştirin.

8. Bilge DALKILIÇ

tamam :) Gökhan Bey söylemişti ama sizin de fikrinizi almak isterim ne zamana çiftleşirler acaba?

9. Mehmet ŞEKER

6 ayı bulur çiftleşmeleri

10. Bilge DALKILIÇ

11. Mehmet ŞEKER

önemli değil görevimiz :)

Sayfayı Paylaş