Karadeniz Pet

Cinsiyeti , Irkı Yaşı Ve Bir Soru :)

• Konbuyu başlatan Sinan Şimşek
  • Başlangıç tarihi
S

Sinan Şimşek

Guest
Merhaba arkadaşlar. Yeni kuş aldıkta , cinsiyeti ırkı ve altta yazdığım sorunun cevabını öğrenmeye geldim :)

Şimdi arkadaşlar , kuşu erkek diye aldık. Cinsiyeti , Irkı Ve Yaşı ( not , gagasında siyahlık var , yaşıyla ilgili galiba ) Hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

1jnozj.jpg

vYoDMz.jpg

Şimdi arkadaşlar birde , bu kuş hasta gibi geldi bana. Arada ağzını açıyor böyle esner gibi ve insanın burnu tıkalıyken nefes almaya çalışırken çıkardığı ses gibi ses çıkarıyor ceresinden. Hasta mı acaba ? Kuyruğu Düşük. Sürekli sallanıyor kuyruğu. Acaba küçük olduğundan mı ? Arkasından fotoğraf attım ;

nYGD1V.jpg

Kuşunuz en fazla 2 aylık çek erkek gibi geldi bana.

50-60 gün. Yerli. Çok güzel konuşturulur uğraş derim

merhabalar benimde buna benzer bir muhabbet kuşum vardı 2,5 sene benimle yaşadı 11 gün önce kaçtı balkona bile omzumda gelirdi asla kaçmazdı ben tatile gittim annemle kaldı ve kaçmış çok büyük bir boşluğa kapıldım ve 3 gün önce ingiliz muhabbet kuşu aldım ama yemek ve su içmiyor bazen ele geliyor kendini sevdiriyor ama bir anda tekrardan ürkekleşiyor yemek ve su içmemesi beni çok üzüyor ben elimle verdim mi yiyor ama alıştırmakta istemiyorum bu sefer kendi öğrenemez diye

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:25 -->-> Daha önceki mesaj 10:02 --

2 aylık belki de daha küçük erkek çok tatlı

Kuşun yaşı bana daha ufak gibi geldi birde erkek mi diyorsunuz şimdi.

2 aylık civarı, yerli, erkek.

2 aylık yeli gagasındakı siyahlık yavru olduğundan biraz büyüsün gider

2 aylık civarı..o siyahlık bi 15 güne geçer zaten kaybolmaya başlamış.Hayırlı olsun...

yerli 2 aylık erkek. gagasındaki siyahlık bir iki haftaya gider.

Sürekli kuyruğunu oynatıyor normal mi böyle yapması?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:08 -->-> Daha önceki mesaj 00:05 --

Beyler sürekli kuş gıcırtı sesi çıkarıyor , acaba hasta olabilir mi ?

gıcırtı sesi yapmasının sebebi o anının keyifli olduğu anlamına gelir.Yani kuşuna iyi bakıyorsun :)

Cins cins bunlar yahu.
Hiç böyle yapan bir kuş görmemiştim.
Ama hali duruşu kötü değil. Bana hasta gibi gelmedi.

Bilmem ki , 1 saattir sürekli böyle ses yapıyor. Çok haraketli , her yere atlıyor zıplıyor. Hasta olsa yaparmı acaba :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:02 -->-> Daha önceki mesaj 06:31 --

Arkadaşlar bugün de geri geri koşmaya başladı ilginç bir mubiş bu valla :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:56 -->-> Daha önceki mesaj 20:02 --

videoyu izleyip cevap verebilecek var mı ? Sürekli aynı sesi yapıyor hasta galiba

Geri