Karadeniz Pet

Cinsiyeti nedir acaba

snnciftci

Yeni Üye
Maviş 1 yaşında ama cinsiyetini hala bilmiyorum sizce erkekmi
1rpMEY.jpg
[/IMG],
LEv1Da.jpg
. Yardımcı olrsanız çok sevinirim bazıları albino olduğu için erkektir diyor ama dişi diyenlerde var Şaşırdım kaldım

bence dişi deliklerin etrafındaki renk beyaz gibi görünüyor mavimsi olsaydı erkek olabilirdi ama burda beyazlık net belli bence dişi levent beyde bakar söyler bence oda dişi diyecektir

Sanki ceresinde hafiften kahverengilik de var gibi ayrıca albino değil albino olması için tamamen beyaz olması ve gözlerinin de kırmızı olması gerek

Son düzenleme:
Ya peki bazıları dişi kuşların kur yapmadığını söylüyor fakat benimki aynanın karşısında çok suruyor kendini izliyor ve birde topu var onunla oynarken kanatlarının arasına aldığı oluyor bide çok sık kusuyor sağlıklı olduğu halde

Benim dişi kuş kur yapmayı bırak ayna ile çiftleşiyordu bile hatta bu yüzden erkek sanmıştım şimdi 3 tane yavrusu var

Topuyla oynarken filan hep kusar bi oyuncakla oynayınca kusuyor tüm bir şekilde ama bu olay 7 aydır var

Son düzenleme:
Dişiler konuşmaz diye bir şey yoktur sadece erkeklere nazaran daha az ve zor konuşur ayrıca kuşun herhangi bir oyuncağa kusması ve kur yapması o oyuncağı sevdiğinin göstergesidir yani cinsiyetle pek alakası yoktur

Son düzenleme:
birde yanıldığınızı düşündüğüm nokta benim muhabbet kuşum bir çekinik parçalı. Çekinik parçalı muhabbet kuşlarında erkeklerin cere rengi mor dişilerinki ise beyaz oluyormuş sizce doğrumu kaynak: Muhabbet Kuşu Renk Ve Mutasyonları

Son düzenleme:
Geri