Karadeniz Pet

Cinsiyeti nedir acaba?

hayta

Meraklı Üye
Anne altından aldığım yeni yavru. acaba cinsiyeti nedir?
20171017_163818.jpg
20171017_163831.jpg

diğer ustadların da yorumunlarını bekliyorum.

Şuanlık dişi gibi duruyor ama kuş yavru cinsiyeti tam belli olmayabilir.

Daha çok erken. Gagadaki siyahlık bile gitmemiş. Şu an için her ikisine de benziyor bir aya daha net belli olur.

çok sağolun ayhan bey, inşallah erkektir. daha önce erkek diye aldığım kuş dişi çıkmıştı.aynısını yaşamak istemedim.bir ay sonra fotoğraf güncellemesi yaparım ayhan bey.fikirleriniz için çok teşekkür ederim

Dişi ama foto yanıltıcı olabilir. Cere mor renkse erkektir.

sayın selçuk bey, 1 hafta önce aldım.ceresi maviydi komple neredeyse. renk açılması şuan başladı. kalan bölüm şuan koyu mavi ve mora yakın. çok hareketli bir kuş.kafeste hiç durmuyor bile.zaman geçtikçe resim güncellemesi yapacağım selçuk bey.yada farklı anlama yöntemleriniz var ise denemek isterim

inşallah erkektir. diğer kuşlarımdan ayrı olarak bunu evde aileye düşkün ve konuşan bir kuş yapmak amacıyla sahiplendim çünkü

bana dişi gibi gelıyor ama kararsız kaldım bırazdaha buyusun ufaklık ozaman anlarız :)

Bence dişi

hazır buradan konu açılmışken aklımda bazı sorular var?
1) acaba yavru muhabbet kuşlarında cere (sayın ayhan bey'in youtube daki videosundaki gibi burun deliklerinin içi kırmızı ise erkek, beyaz ise dişi)(o yöntemle baktım iç kısımdaki etli bölüm kırmızı görünüyor benimkinde) dışında cinsiyet anlama yöntemi var mıdır?
2) yavru muhabbet kuşlarında erkek ve dişi olayını anlayabilmek için davranış ve hareketlilik durumları bir gösterge olabilir
mi? ya da ötme şekli itibari ile? (misal erkek yavru dişilere göre daha hareketli olabilir mi?)

1) acaba yavru muhabbet kuşlarında cere (sayın ayhan bey'in youtube daki videosundaki gibi burun deliklerinin içi kırmızı ise erkek, beyaz ise dişi)(o yöntemle baktım iç kısımdaki etli bölüm kırmızı görünüyor benimkinde) dışında cinsiyet anlama yöntemi var mıdır?
2) yavru muhabbet kuşlarında erkek ve dişi olayını anlayabilmek için davranış ve hareketlilik durumları bir gösterge olabilir
mi? ya da ötme şekli itibari ile? (misal erkek yavru dişilere göre daha hareketli olabilir mi?)
Kesin erkek burun deliklerinin ici kirmizi

Deligin icine iyice bak Kirmiziysa erkek beyazsa disi

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Erkek ve dişilerin kafa yapıları farklı oluyor. Erkeklerin kafalarının iki yanı paralele daha yakın iken dişilerin kafaları öne, gagaya doğru açılı oluyor. Önden bakıldığında bu fark görülebilir.

Geri