Karadeniz Pet

Cinsiyeti nedir acaba?

Erkek ve dişilerin kafa yapıları farklı oluyor. Erkeklerin kafalarının iki yanı paralele daha yakın iken dişilerin kafaları öne, gagaya doğru açılı oluyor. Önden bakıldığında bu fark görülebilir.
Bunu ilk defa duyuyorum sayin ayhan bey, yeni birsey ogrendim sayenizde.bi de bu acidan bakacagim eve gittigimde bizim bebege.cok tesekkur ederim degerli bilginiz icin

Erkek ve dişilerin kafa yapıları farklı oluyor. Erkeklerin kafalarının iki yanı paralele daha yakın iken dişilerin kafaları öne, gagaya doğru açılı oluyor. Önden bakıldığında bu fark görülebilir.
Bunu ilk defa duyuyorum sayin ayhan bey, yeni birsey ogrendim sayenizde.bi de bu acidan bakacagim eve gittigimde bizim bebege.cok tesekkur ederim degerli bilginiz icin

Evet ben de kafa yapılarının farkındayım ancak sayın hayta(isminizi bilmediğim için rumuzunuzu yazdım) bunu gözlemleyebilmeniz için öncelikle önünüzde bir dişi ve bir erkek olmalı ki uzunca inceleyip farkı göresiniz. Tecrübeli bi hobiciyseniz iş farklı tabi, yeni başlayanlar için söyledim

Evet ben de kafa yapılarının farkındayım ancak sayın hayta(isminizi bilmediğim için rumuzunuzu yazdım) bunu gözlemleyebilmeniz için öncelikle önünüzde bir dişi ve bir erkek olmalı ki uzunca inceleyip farkı göresiniz. Tecrübeli bi hobiciyseniz iş farklı tabi, yeni başlayanlar için söyledim

ayhan bey'in ne demek istediğini anladım fakat çok da tecrübem yok, 2 takım jumbo çiftim var iş yerimde. eve de bu jumbo kırığı yavruyu aldım erkek diye. @Ayhan OTÇUOĞLU beyin youtube videosunu da izledim fakat anlamadığım kısım cerenin delikleri mi kırmızı veya beyaz olacak yoksa deliklerin içindeki görünen et gibi parçacıklar mı? yani deliklerin iç çeperleri mi yoksa deliklerin ortasından görünen içli kısım mı?
açı konusuna gelirsek sanırım onu anlayabilecek seviyede değilim ama sanırım açı olayını incelediğimde gözler ile burun arasında bir doğru parçası var.sanırım dişi bu da. ama nedense erkek olduğuna inanmak istiyorum.çünkü bu evdeki konuşan kuş olacaktı. hatta kuşu satan kişi hala erkek olduğunu savunuyor.yaklaşık 10 yıldır bu işi yapan biri.tartışma boyutuna kadar geldik. döndüm eve. işin özü araftayım...

Geri