Karadeniz Pet

Cinsiyeti nedir kuşların?

barisbayrak

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, fotoğraflardaki kuşların cinsiyeti ne acaba mavi erkek de yeşil tam emin olamadım dişi mi diye. Kavga ediyorlar çünkü :)
4ddae162fa959f39fcf453a680abb923.jpg
7027bb53919dd5127d0a64676a2e1f60.jpg

LG-H860 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mavi olan erkek. Yeşil olan dişi. Bazı dişilerin ceresi sizin kuşunuzdaki gibi açık mavi beyaz arası olabiliyor. Öte yandan dişiniz kızışmamış gözüküyor. Kuşlar eş tutmadıysa kavgalar normaldir. Bazen eş tutan kuşlar bile kavga edebiliyor. Kavga etmeleri demek illa iki kuşun da aynı cinsiyette olduğu anlamına gelmediği gibi, iyi anlaşmaları da iki kuşun farklı cinsiyette oldukları anlamına gelmeyebiliyor.

Mavi olan erkek. Yeşil olan dişi. Bazı dişilerin ceresi sizin kuşunuzdaki gibi açık mavi beyaz arası olabiliyor. Öte yandan dişiniz kızışmamış gözüküyor. Kuşlar eş tutmadıysa kavgalar normaldir. Bazen eş tutan kuşlar bile kavga edebiliyor. Kavga etmeleri demek illa iki kuşun da aynı cinsiyette olduğu anlamına gelmediği gibi, iyi anlaşmaları da iki kuşun farklı cinsiyette oldukları anlamına gelmeyebiliyor.
Abi bana erkek gibi gelmişti kusura bakmayın:)

Mavi erkek yeşil dişi sağlıkla besleyin

Yeşil olan dişi mavi olan erkek. Sağlıcakla

Mavi erkek yeşil dişi

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

LG-H860 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilk resime dikkat ettim de erkeğin sağ gözünün çevresinde kızarıklık mı var ? öyle ise mantar veya göz neslesi geçirmiş olabilir önceden