Karadeniz Pet

Cinsiyeti Nedir

• Konbuyu başlatan mostspeed
  • Başlangıç tarihi
M

mostspeed

Guest
Cinsiyeti Nedir (vİDEO)

Video Eklendi
[YOUTUBE]l5VNhaBJkpY[/YOUTUBE]

Merhaba forumda yeniyim böyle forum sayfalarının olması gerçekten sevindirici

2 hafta önce yavru diye aldığım muhabbet kuşunın cinsiyetini (sarı) bilmiyorum aldığımda daha belli değil demişlerdi. Bügün yanına iki tane daha muhabbet kuşu aldım. Aldığım yer yaşları 1 yaşında dedi eğer yavru muhabbet kuşum erkek ise resimde görülen gri olan erkek kuşu geri vermeyi düşünüyorum

Yavru olan cinsiyetini bilmediğim kuş ise sarı olan yorumlarınız bekliyorum

NbJyEY.jpg

aBR4EB.jpg

Y5R1bj.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
kuş erkek bence alttan pembelik gelmiş burun deliği nde beyazlık var ama yani şuan erkek olma ihtimali daha baskın

Son düzenleme:
bence GRİ dursun yeşil dursun onlar eş tutarda sarıyı geri ver o kucuk daha

Eğer küçük olan (sarı) erkek ise onu tutmak istiyorum çünkü gri olan kuş 1 yaşından daha büyük gösteriyor ve çok yabani yavru olan sarı kuş çok evcil ilk göz ağrım 2 haftadır bende. yeşil olan dişı kuşda baya bakımlı ve sevimli normal kuşlardan dah iri ve sevimli oda ele falan geliyor. Gri olan içime sinmedi vahiş :). eğer sarı olan erkek ise hemen yavru almayı düşünmüyorum sizce ilerde çiftleşme olurmu yeşil kuş ile

aa birde şu vardı gri kuşlar daha yabani olur evet daha iri olur bide

Şimdi işin en zor yerindeyiz bir arkadaşımız dişi demiş diğerleri erkek demiş şimdi sonuç ne dişi mi erkek mi :)

Şimdi işin en zor yerindeyiz bir arkadaşımız dişi demiş diğerleri erkek demiş şimdi sonuç ne dişi mi erkek mi :)

hala tam bir netlik yok ama bence erkek fakat dişiye dönme ihtimali halavar yani cinsiyetinin net olması için birza daha süre gerek

Neyse bakıcaz artık ama gri geri vericem o kesinleşti kuş değil mübarek köpek. normalde kuşlar el uzatınca kaçar ama bu tam tersi elimi indirince saldırıyı geçiyor uzakda olsa kavga etmeye geliyor

Gri erkek diğerleri dişi

Aslında gri erkek ile yeşil dişi çok yakisiyolar birbirlerine. Bir de yavrunun kanat tüylerinde sikinti mi var? Yoksa bana mi oyle geliyor. Seni yerinde olsam gri ile yeşili ese atar yavruyu tek olarak başka bir odada evcillestirirdim.

Aslında gri erkek ile yeşil dişi çok yakisiyolar birbirlerine. Bir de yavrunun kanat tüylerinde sikinti mi var? Yoksa bana mi oyle geliyor. Seni yerinde olsam gri ile yeşili ese atar yavruyu tek olarak başka bir odada evcillestirirdim.

İyi tespit etmişsin kanat tüylerinde problem yok ama biraz kırptık saçma saçma uçuyor kendine zarar veriyordu diye

Biraz inceleme fırsatı buldum gri olanın göz cevresi beyaz yaşı 1 yaşından büyük ayrıca tuhaf bir durum oldu gri kuş yavru kuşumu sahiplendi temizliyor öpüyor bir an olsun yanından ayrılmıyor diğer eş tutturun dediğiniz dişiyi uzak tutuyor kavgaya tutuşuyor Çıkmazlara geldim ne yapıcam

kardeşim sarıyı git geri ver gri ile yeşil kalsın yeşil hafiften kızışmaya başlamış eş tutarlarsa alırsın yavru yavrusunu beslersin evcilleştirirsin gri sağlam kalsın o :)

eğer hemen yavru istiyorsan sarıyı ver ama beklerim dersen sarı dursun griyi ver

Bende sarıyı geri vermek istiyorum ama aksilik sarı yavru olan kuşu bırakmıyor gri olan eş olarak seçti ama daha kuş 6 haftalık. Yeşil olan dişiyi devamlı vuruyor. yeşil olanıda geri vermek istemiyorum kuş baya iri yapılı ve cekici.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:14 -->-> Daha önceki mesaj 18:53 --

Video eklendi.

Z1azv0.jpg
bu fotoğraftan erkek ve dişi ayrımı yapabilirsiniz. yardımcı olduysam ne mutlu bana :)

gri erkek diğerleri dişi. ama griyle yeşil güzeller es de tutarlar.
eger sarıyıda göndermem diyorsanız ayırın baska kafese baska odaya yoksa oda gelmez ele.

Geri