petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cinsiyeti Nedir

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mostspeed tarafından 22 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. mostspeed

mostspeed Guest

Cinsiyeti Nedir (vİDEO)

Video Eklendi
    [YOUTUBE]l5VNhaBJkpY[/YOUTUBE]

Merhaba forumda yeniyim böyle forum sayfalarının olması gerçekten sevindirici

2 hafta önce yavru diye aldığım muhabbet kuşunın cinsiyetini (sarı) bilmiyorum aldığımda daha belli değil demişlerdi. Bügün yanına iki tane daha muhabbet kuşu aldım. Aldığım yer yaşları 1 yaşında dedi eğer yavru muhabbet kuşum erkek ise resimde görülen gri olan erkek kuşu geri vermeyi düşünüyorum

Yavru olan cinsiyetini bilmediğim kuş ise sarı olan yorumlarınız bekliyorum

#1 mostspeed, 22 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 23 Ekim 2014
  2. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    kuş erkek bence alttan pembelik gelmiş burun deliği nde beyazlık var ama yani şuan erkek olma ihtimali daha baskın

#2 Rassien, 22 Ekim 2014
    Son düzenleme: 22 Ekim 2014
  3. kaanmavış

kaanmavış New Member

Beğenileri:
    0
    bence GRİ dursun yeşil dursun onlar eş tutarda sarıyı geri ver o kucuk daha

4. Rassien

Beğenileri:
    30
    bencede
    hemen yavru istiyorsanız

5. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    yeşil ve sarılı olan kuşlar dişi gri olan erkek

6. mostspeed

mostspeed Guest

Eğer küçük olan (sarı) erkek ise onu tutmak istiyorum çünkü gri olan kuş 1 yaşından daha büyük gösteriyor ve çok yabani yavru olan sarı kuş çok evcil ilk göz ağrım 2 haftadır bende. yeşil olan dişı kuşda baya bakımlı ve sevimli normal kuşlardan dah iri ve sevimli oda ele falan geliyor. Gri olan içime sinmedi vahiş :). eğer sarı olan erkek ise hemen yavru almayı düşünmüyorum sizce ilerde çiftleşme olurmu yeşil kuş ile

7. Rassien

Beğenileri:
    30
    aa birde şu vardı gri kuşlar daha yabani olur evet daha iri olur bide

8. mostspeed

mostspeed Guest

Şimdi işin en zor yerindeyiz bir arkadaşımız dişi demiş diğerleri erkek demiş şimdi sonuç ne dişi mi erkek mi :)

9. Rassien

Beğenileri:
    30
    hala tam bir netlik yok ama bence erkek fakat dişiye dönme ihtimali halavar yani cinsiyetinin net olması için birza daha süre gerek

10. mostspeed

mostspeed Guest

Neyse bakıcaz artık ama gri geri vericem o kesinleşti kuş değil mübarek köpek. normalde kuşlar el uzatınca kaçar ama bu tam tersi elimi indirince saldırıyı geçiyor uzakda olsa kavga etmeye geliyor

11. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Gri erkek diğerleri dişi

12. Onur SERBEST

Onur SERBEST New Member

Beğenileri:
    0
    Aslında gri erkek ile yeşil dişi çok yakisiyolar birbirlerine. Bir de yavrunun kanat tüylerinde sikinti mi var? Yoksa bana mi oyle geliyor. Seni yerinde olsam gri ile yeşili ese atar yavruyu tek olarak başka bir odada evcillestirirdim.

13. mostspeed

mostspeed Guest

İyi tespit etmişsin kanat tüylerinde problem yok ama biraz kırptık saçma saçma uçuyor kendine zarar veriyordu diye

Biraz inceleme fırsatı buldum gri olanın göz cevresi beyaz yaşı 1 yaşından büyük ayrıca tuhaf bir durum oldu gri kuş yavru kuşumu sahiplendi temizliyor öpüyor bir an olsun yanından ayrılmıyor diğer eş tutturun dediğiniz dişiyi uzak tutuyor kavgaya tutuşuyor Çıkmazlara geldim ne yapıcam

14. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kardeşim sarıyı git geri ver gri ile yeşil kalsın yeşil hafiften kızışmaya başlamış eş tutarlarsa alırsın yavru yavrusunu beslersin evcilleştirirsin gri sağlam kalsın o :)

15. Rassien

Beğenileri:
    30
    eğer hemen yavru istiyorsan sarıyı ver ama beklerim dersen sarı dursun griyi ver

16. mostspeed

mostspeed Guest

Bende sarıyı geri vermek istiyorum ama aksilik sarı yavru olan kuşu bırakmıyor gri olan eş olarak seçti ama daha kuş 6 haftalık. Yeşil olan dişiyi devamlı vuruyor. yeşil olanıda geri vermek istemiyorum kuş baya iri yapılı ve cekici.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:14 -->-> Daha önceki mesaj 18:53 --

Video eklendi.

17. nur büyük

[​IMG] bu fotoğraftan erkek ve dişi ayrımı yapabilirsiniz. yardımcı olduysam ne mutlu bana :)

18. mostspeed

mostspeed Guest

teşekkürler

19. Burak YİĞİT

gri erkek diğerleri dişi. ama griyle yeşil güzeller es de tutarlar.
    eger sarıyıda göndermem diyorsanız ayırın baska kafese baska odaya yoksa oda gelmez ele.

Sayfayı Paylaş