Karadeniz Pet

Cinsiyeti nedir?

soner avcı

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar yaklaşık iki ay önce bir yaşındaki oğluma yalnızlık çekmemesi ve düzenli bi hayata geçmesi için ona müstakbel bir hanfendi aldım :), daha doğrusu öyle yaptığımı zannediyordum, taki aldığım kuşun cinsiyeti hakkında şüpheye düşene kadar. Görsellerde sarı-yeşil renkli olan kuşumun başta açık pembe ceresi vardı. Ancak iki aylık bi süreçte morumsu bi renk almaya başladı, bana maviye doğru gidiyor gibi geldi. Aldığım adam da dişi olduğunu söylemişti. Erkek kuşumla da iyi anlaştılar birbirlerine kur yapıyorlar. Erkek kuşum dişisine yem kusuyor.. Enteresan olan başlarda dişi olduğunu düşündüğüm kuşum, tıpkı erkek olan gibi kafa sallayıp kur yapmaya başladı. Açıkçası bu durumdan sonra şüphe duymaya başladım cinsiyetinden. Bilgi sahibi büyüklerimin yorumlarını bekliyorum, iyi forumlar..

Ekli dosyalar

• DSC_0673.JPG
    DSC_0673.JPG
    880.9 KB · Görüntüleme: 25
  • DSC_0691.JPG
    DSC_0691.JPG
    190.1 KB · Görüntüleme: 25
  • DSC_0690.JPG
    DSC_0690.JPG
    192.2 KB · Görüntüleme: 24
Erkek olması durumunda birbirlerine kur yapıyor olması onların psikolojik durumunu etkiler mi? Yani ayırmam gerekir mi onları?

Ahaha biraz mucize gibi oldu ama ne bileyim işte hep onlar hakkında mutlu bi çift, güzel yavruları olacak gibi hayaller kurardım :/ hala erkek olduğuna inanmak istemiyorum kızımın.
O zaman bırak kızın olarak kalsın hayalinde sadece yavru bekleme o kadar :rolleyes: Yeni bir hanımefendi alırsın ama dikkat et bu sefer gerçek bir hanımefendi olsun:)

Erkek olması durumunda birbirlerine kur yapıyor olması onların psikolojik durumunu etkiler mi? Yani ayırmam gerekir mi onları?
Kavga etmedikleri sürece ayırmaya gerek yok. Ama gözünüz üzerlerinde olsun. Erkekler baskınlık kurmak için kavga edebilirler.

Kuş erkek ayirmanizi öneririm biri diğerine üstünlük sağlar ve dediginiz gibi hormonal bozukluklar olur

Ayrı kafeslerde durmaları daha iyi olur. Başlarda kavga etmeseler de sonraları büyük kavgalar olabiliyor. Sadece dışarıda bir arada bulunsunlar derim. Çünkü bende de var iki erkek. Başlar da kavga etmiyorlardı.Ama zamanla başladı.Yolculuklar da bazen sıkılıyorlar diye aynı kafese atıyorum. Biraz durduktan sonra kavga ediyorlar. Ama dışarıda oldukları süreçte sıkıntı olmuyor. Gayet iyi geçiniyorlar. Biri içerideyken diğeri başını bekliyor falan :)

Fotoğraftaki kuş %100 erkek:) dişi kuş almak istiyorsanız ceresi beyaz veya cok acık mavi kuşları tercih etmelisiniz. Garantilik açısından:)

Arkadaşlar hepinize yaptığı yorumlardan dolayı teşekkür ederim. Kuşumun erkek olması beni bayağı üzdü açıkçası.. Ancak elden ne gelir yapacak bişey yok, tavsiyelerinii göz önünde bulundurarak ilerde kuşları ayırmayı planlıyorum. Çünkü ufaktan birbirlerine gaga geçirmeye başladılar özellikle geceleri uyumadan önce yer seçerken birbirleriyle kavga ediyorlar.

Geri