Karadeniz Pet

cinsiyeti ve eş uyumu

onurbey

Yeni Üye
merhabalar sitede cok yeniyim kusura bakmayın. 3 adet kuşum var yeşil olan daha yeni. beyaz ve mavi olan 2 sene olucak yavru aldım biri erkek biri dişi dediler ne yaptıysam eşleşmedi yumurta olmadı yuvalık takılı herşey sitede yazılanlar gibi cinsiyetlerinden şüphelendim resimlerini yükledim yardımlarınıza ihtiyacım var tesekkur ederm.

Ekli dosyalar

• IMG_7880.JPG
    IMG_7880.JPG
    623.6 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_7881.JPG
    IMG_7881.JPG
    939 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_7883.JPG
    IMG_7883.JPG
    645 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_7884.JPG
    IMG_7884.JPG
    524.6 KB · Görüntüleme: 34
Yeşil erkek mavi dişi beyazlı olanı bilemedim.

Valla sitedeki önerileri takip edip uygulamak gerekiyor.
Bende bir yıldır ha bugün ya yarın yumurta alırım diye bekledim.
Ne desem yalan olur.

Valla sitedeki önerileri takip edip uygulamak gerekiyor.
Bende bir yıldır ha bugün ya yarın yumurta alırım diye bekledim.
Ne desem yalan olur.
öyle tabi yalnız bence bunların ikiside dişi gibi sankı o yüzden yardım istedim üstadlardan :D

Yeşil ve beyaz erkek, mavi olan dişi. Yani, aslında cinsiyetleri açısından bir sorun olmamalı.

abi mavi olan 1 haftadır bir kilo aldı bence yumurta var gibi ama çözemedimde 2 seneye yaklasıcak yani tık yok

Katılıyorum. Yeşil ve beyaz erkek. Mavi ise dişi. Hatta dişi kuşunuz oldukça kızgın. İsterseniz yeni aldığınız erkek kuşun kafesine dişiyi koyup eşleştirmeyi deneyin. Kuş eşleştirmede yöntem olarak erkeğin yanına dişi atılması benimsenir. Dişi kafesi sahiplendiğinden yanına erkek kuş koyduğunuzda erkek kuşu kabul etmeyebiliyor.

onuda denedim ama dişi istemiyor yeşili. yeşil daha 3 günlük baska bir kafeste tek. ama mavi dişim 1 haftadır kilo aldı ucması zayıfladı amaca yumurta varm mıdır ?

abi mavi olan 1 haftadır bir kilo aldı bence yumurta var gibi ama çözemedimde 2 seneye yaklasıcak yani tık yok
Kilo almaları hamileliğini göstermez. Onun başka türlü göstergeleri var. Dişi kuşunuz yağlanmış gibi görünüyor bayağı. Bu da üremesine engeldir. Bol bol uçurup suyuna limon damlatabilirsiniz yağlarını eritmesi için.

sularına vıtamın kullanıyorum devamlıda ucuruyorum

bence sen erkegine disi al petshopa gotur disini orada kendisi secsin istersen disinin birini verip takas yaptira bilirsin ben oyle yaparak es sectirdim simdi memnunum ins yumurtada olur :)

Mavi dişi.Diğer ikisi erkek.
Dişi kızgın.Mümkünse yeşile adapte olmasına yardımcı olun.
Diğer beyaz ise kızgın değil bu yüzden eşleşmemiş olabilir.
Dişinin yandan fotoğrafı da var ise yumurta var mı yok mu diye yorumlayabiliriz.Yağlanma da olabilir.
Beyazdan size şuan size pek iş çıkmaz.Kızışmamış.Güzel bir kuş fakat işini görür mü bilemeyeceğim.
Yeşil ise eşleşmek için birebir,kızgın bir erkek.Sağlıklı.
Seçim size kalmış.Ama dişi kendine yeşili yaklaştırmıyorsa ya yeşili değişip bunun gibi kızgın ve sağlıklı bir kuş alın ya da yine olmaz ise dişiyi değişin.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri