Karadeniz Pet

Cinsiyeti ve Irkı Nedir Sizce?

korayekinci84

Yeni Üye
Arkadaşlar

Yaklaşık 20 gündür bizde olan ve yaklaşık olarak 2 aylık olan yavru kuşum var. Cinsiyet ve ırkı hakkındaki ve hatta genel kafes düzeni hakkında yorumlarını rica ediyorum. Maşallah demeyi de ihmal etmezseniz sevinirim :)

Sımdiden teşekkürler

LGPav.jpg

mxpbv.jpg

xZsNF.jpg

Kus erkek ve yerli bence yemlikteki kus kumunu yemin icine karistirabilirsin

kuşunuz güzel. fakat o zımparalı tünek mi öyleyse kaldırın onu tahta tünek veya meyve agaçı dalı koyun

Zımpara değil de, kumlu tünek. Yani zımpara kağıgı gibi duruyor ama üzerinde kum parçaları var. Bu tırnakların törpülenmesinde işe yarıyormuş.

Ama yine de bir bileni dinle demişler :) En kısa zamanda bir dal parçası ve ya tahta tünek temin edeyim ben en iyisi. Teşekkürler

Zımpara değil de, kumlu tünek. Yani zımpara kağıgı gibi duruyor ama üzerinde kum parçaları var. Bu tırnakların törpülenmesinde işe yarıyormuş.

Ama yine de bir bileni dinle demişler :) En kısa zamanda bir dal parçası ve ya tahta tünek temin edeyim ben en iyisi. Teşekkürler

işte kumlu tünek ben ona zımparalı diyorum :). şöyle düşün sonuçta sadece tırnak kısmına değil ayağın alt kısmında sürtüyor aşınıyor. doğru kalınlıktaki bir ağaç dalı veya tahta tünek uzamasını engelleyecektir.

işte kumlu tünek ben ona zımparalı diyorum :). şöyle düşün sonuçta sadece tırnak kısmına değil ayağın alt kısmında sürtüyor aşınıyor. doğru kalınlıktaki bir ağaç dalı veya tahta tünek uzamasını engelleyecektir.

Evet aslında çok haklısınız. Tahta tünek hem biraz daha estetik ve natural durabilir kafeste, hem de kuş için daha sağlıklı. Eyvallah hocam.

Geri