Karadeniz Pet

Cinsiyeti ve Irkı

A{Y}D{I}N

Yeni Üye
Merhabalar yani aldığım yavru muhabbet kuşumun cinsiyetini ve ırkını öğrenebilirmiyim
KZqnvo.jpg

emDBRR.jpg

K4nN2Q.jpg

x35VnA.jpg

embDB8.jpg

Son düzenleme:
Cinsiyeti erkek gibi duruyor ama önünden çekin net değil .

ilk resimde erkek gibi demiştim sonraki resimlerde daha net dişi bir kuş ve çekoslavak cinsine benziyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
sulukta ilk acemilik vitamini fazla koymuşuz hemen boşaltım onu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:41 -->-> Daha önceki mesaj 16:11 --

Yakından resim ekledim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:28 -->-> Daha önceki mesaj 23:41 --

Arkadaşlar cinsiyet olarak çok kararsız kaldım gaganın üstü lila rengi gaga deliklerinin yanı çok küçük beyaz bazı arkadaşlar erkek bazıları dişi diyor ben evde tek konuşturmak için aldım dişi çıkarsa sorun olurmu

Cinsiyet erkek gibi görünüyor fakat ırkı için kuşu boydan fotoğrafı olmalı :)

bence zaman geçtikçe kuşun burnu rengi değişecektir o zaman daha net söylenebilir cinsiyeti , çünkü daha ufak bir kuş :))

Bazı arkadaşlar erkek diyor bazı arkadaşlar dişi kafam çok karıştı

Erkek kuş ırkıda kırık yada iri bir cek hayırlı ugurlu olsun güzel vakitler gecirmenız dilegiyle.:)

çek yada kırması gibi - cinsiyetini tam bilemedim yanıltmayayım

Yaş? Irk? Cinsiyet?
e3udygaj.jpg
usuve4y9.jpg
te2edeze.jpg
da6ysepa.jpg
u7any9ah.jpg
.com/d//

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim fikrim de bu kuş erkek

Aydın Bey selamlar,

Burun delikleri etrafında ham beyaz renk görüyorum. Ayrıca geri kalan cerede hiç mavi ton seçemiyorum. Bu tip cere renginin hep dişi çıktığını gördüm. Bence Kuşunuz dişidir.
Referans; Serhat Bey'in yazısı Muhabbetkuşunda Cinsiyet Ayrımı

Kuşunuzda parçalı mutasyonu var ve Yerli ırk olduğunu düşünüyorum. Irk araştırmama katılmak ister misiniz? http://www.muhabbetkusu.com.tr/cinsleri-ve-irklari/irklar-arasinda-olculebilir-farklar-nelerdir-16919.html

ingiliz kanı var kuşta

Arkadaşlar internette araştırmalarıma göre herkezin söylediği eğer bu kuş dişi çıkarsa bize alışması kolay olmayacakmış ve alışsada dönem dönem agresifleşecekmiş eğer dişi çıkarsa sizce bu kuşu değiştirip erkek mi almalıyım ?

Bence kuşu değitirmezsiniz iyi olur.O sizin kısmetiniz artık.Her kuşta birtakım özellikler vardır.Hiç birşey olmazsa bile büyüyünce güzel yavrular alırsınız size alışır ve güvenirse yuvalığa bakmanıza kızmaz.Bir de renkleri çok güzel maşallah.

Geri