Karadeniz Pet

cinsiyetinden emin oldum ama..

zeynep beril

Meraklı Üye
arkadaşlar geçenlerde açtığım konuda kuşumun cinsiyeti muamma olmuştu..haftasonu gezdiim tüm petşhoplar dişi dedi..(6 petşhop gezdim)..fakat erkek kuşumun dişiyi yuvalığa sokmaması konusunda kimse net bişey diyemedi kimi çiftleşmeye devam etmek istedii için kuşun kuluçkaya yatmasını engellemek içindir dedi kimi yuvanın güvenliini kontrol etmek için dedi ama bu kuş 2 aydır aynı sürekli dişi yuvaya girince oda girip dişiyi döverek çıkartıyo dişi uzaklaşana kadar yuvadan bakıyo.anlamadım lütfen biri söylesin niye böyle ve ben ne yapabilirim

6ZyAz3.jpg

ORy1jP.jpg

N5Ovmk.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:35 -->-> Daha önceki mesaj 13:59 --

Güncellendi

Sarı kuşunuz erkek gibi geldi bana

fotodan erkek gibi duruyor ama foto yanıltabilir
iki erkek aynı kucuk kafeste genelde kavga ederler kavga durumu var mı
kaşıma, ayak atma gibi durumlar var mı
davranışlara göre bakmak lazım
ikisi de erkekse eğer bu çöplük benim demek istiyor da olabilir

fotodan erkek gibi duruyor ama foto yanıltabilir
iki erkek aynı kucuk kafeste genelde kavga ederler kavga durumu var mı
kaşıma, ayak atma gibi durumlar var mı
davranışlara göre bakmak lazım
ikisi de erkekse eğer bu çöplük benim demek istiyor da olabilir

Sürekli öpüşüyolar birbirini kaşıyolar hatta sarı olan yuvalıkla oynuyo mavi sarıya yem kusuyo..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:01 -->-> Daha önceki mesaj 20:46 --

Sizin dediğinizi yaptım dişi kuşum kuyruğunu yukarı kaldırıyo .

İyi Günler,

Erkek kuşunuzun yuvaya sokmamasının bir çok nedeni olabilir,

Örneğin eş tutmamış olabilirler,
Yuvanın güvenliğini sağlıyor olabilir,
Kuluçkaya yatmasını önlüyor olabilir bunun harici başka nedenleride olabilir, bu nedenle iyi bir gözlem ile sonucu anlayabilirsiniz, dediklerinize görede kuşunuz dişi gibi...

İlginize Teşekkür Eder, İyi Forumlar Dileriz...

Son düzenleme:
Sürekli öpüşüyolar birbirini kaşıyolar hatta sarı olan yuvalıkla oynuyo mavi sarıya yem kusuyo..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:01 -->-> Daha önceki mesaj 20:46 --

Sizin dediğinizi yaptım dişi kuşum kuyruğunu yukarı kaldırıyo .

Ozaman disidir kafanizda problem kalmasin :))

Geri