Karadeniz Pet

Cinsiyetini anlamak çok zor !!

Can Sako

Meraklı Üye
Merhaba güzel dostlar, tüm sorularıma içtenlikle ve sabırla cevap veren dostlarıma bin teşekkürler, bu kadar iyi bir forum daha görmedim.

soruma gelelim yakalaşık 6 aydır bende bu arkadaşlar çift aldım. mavi olan dişi o konuda sıkınıt yok ama kızışmışmı kızım ve sizce kaç aylık , ele gelmiyor ikiside ve mavi olan ele alınınca kanatacak kadar ısırıyor :) ama alıştım artık

sarı olan parçalı çekinik bir kuş o yüzden cinsiyetini anlayamadım farklı oluyor bunlarda sizce cinsiyeti ve yyaşı kaç yada kaç aylık

teşekkürler şimdiden

lütfen anlamayan yorum yapmasın

e7lP0v.jpg

wvOR1R.jpg

eyBRQa.jpg

xBq4p9.jpg

KrARrM.jpg

sarı olan erkek gibi ama fotorafları gün ışığında flash sız çekersen daha net anlaşılır

Dişi kızışmış

Sarı olanda daha yavru gibi duruyor

2side dişi.

sarı olanın ceresi pembe gibi duruyo yani dişi 2side dişi

Mavi olan dişi sarı olanda yavru bir dişiye benziyor.

arkadaşlar sarı olaz zayıfladı zaten biraz, bu arada tekrar ediyoryum sarı çekinik parçalı yani onlarda cinsiyet anlamak kat kat zor farklı çünkü sistem onlarda lütfen bilen yazsın her kafadan farklı ses çıkıyor yine napıcam bilemiyoruö

aynı sorunu bende yaşadım.cinsiyetine erkek diyende oldu dişi diyende oldu burun çevresi beyazlamış büyük ihtimal dişi.bendeki kuşunda öncelikle burun çevresi beyazladı daha sonra cere dahada açık bir renk aldı beyazımsı oldu.benimde çok bilgim yok daha acemiyim ama hemen hemen aynı olayı yaşadığım için paylaşmak istedim.

aynı sorunu bende yaşadım.cinsiyetine erkek diyende oldu dişi diyende oldu burun çevresi beyazlamış büyük ihtimal dişi.bendeki kuşunda öncelikle burun çevresi beyazladı daha sonra cere dahada açık bir renk aldı beyazımsı oldu.benimde çok bilgim yok daha acemiyim ama hemen hemen aynı olayı yaşadığım için paylaşmak istedim.

çok teşekkürler dostum, bende dişi olduğunu düşünüyorum ama erkek çıksa çok güzel olur , belki çift olurlar, aldığımdan beri beraberler

Eger sarinin ilk resminde flash parlamasi yoksa yuksek ihtimalle disi ve maviye gore daha genc

Geri