Karadeniz Pet

Cinsiyetini Cozemedim

Kuşlarımın Cinsiyetleri Nedir Acaba?

• Sarı Erkek

Kullanılan: 6 37.5%
  • Sarı Dişi

Kullanılan: 3 18.8%
  • Mavi Erkek

Kullanılan: 1 6.3%
  • Mavi Dişi

Kullanılan: 6 37.5%

• Kullanılan toplam oy
    16

Sonerce

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşu konusunda yeni sayılırim. İlk etapta aldığım kusun cinsiyetini satıcı da bilmediği için bilinçsizce aldım. Hareketsiz çok pasif ve neredeyse günde birkaç defa otuyor. O nedenle disi olabileceğini düşünüyorum. Bugün yanina bir tane daha koydum ama onunda cinsiyetini tayin edemedik. Sari renkli olanın hareketi ve ötüşü daha iyi. Anlasamadiklari icin ayni cinsiyette olduklarini dusunuyorum.Ürkek olduklari için cere resimlerini uzaktan çekebildim. Eğer cozumleyecek arkadaşlar varsa sevinirim. ayrıca ele ve eve alışması oyun karakteri olarak cinsiyet tavsiyeleriniz varsa bekliyorum
Tahminleri kolaylastiracak yakin resimler ekledim

Son düzenleme:
Öncelikle ilk günlerde yem yememe, hareketsiz ve sessiz durmaları normaldir. Birkaç gün içerisinde normal hareketlerini sergilerler. Şuan alışma sürecindeler.

Fotoğraf pek net değil ama gördüğüm kadarıyla sarı erkek, mavi olan dişi. İkisini de rastgele aldıysanız anlaşamamaları doğal. Muhabbet kuşları eşlerini kendi seçer. Ayrıca eğer amacınız eğitmek ve konuşturmaksa bu iş çift kuşla çok zor olur. Yem kırmayı yeni öğrenmiş bir yavru erkek kuş edinmelisiniz.

Mavi olan 4-5 aydır bende. Hareket kabiliyeti ötmesi falan neredeyse yok. Çoğu zaman elimde besliyorum. Ne gaga taşına yaklaşıyor ne oyuncaklara donup bakıyor dediğim gibi dışardan kus sesi duymasa otmuyor bile. Sari olanı cinsiyet tayini için getirdim bugun. Bizimkine kıyasla hareketli sesler cikartiyor. Ama dediğim gibi cinsiyetini belirleyemedik. Maviyi daha önce bir erkekle ayni kafese koyduk gayet güzel anlaştı oynadı. Simdi bu sari olanla neden gagaliyorlar birbirlerini onu cozemedim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:25 -->-> Daha önceki mesaj 00:12 --

Bir resim daha koyuyorum emin olmak adına

Anladım. Dişiler pek ötmez ve erkeklere nazaran biraz daha sakindirler fakat hareketsizliği ileri boyutlardaysa farklı bir sorunu olabilir.

Sarı olanın durumu farklı. Erkekle aynı kafese koyduğunuzda ikisi de erkek olduğu için kavga etmemiş olabilirler. 2 erkek aynı kafeste beslenebilir, hatta birbirlerine yem bile kusabilirler. Fakat dişi kuş ile aynı kafese koyunca üreme içgüdüsü devreye girer ve çiftler birbirlerini beğenmemişlerse bahsettiğiniz kavgalar olabilir. Eğer kavgaları çok şiddetli değilse ikisini ayrı kafeslere koyun. Kafesleri de birbirlerini görebilecekleri şekilde konumlandırın. 2-3-4 hafta (artık ne kadar bekletebilirseniz) bu şekilde bekletin ve sonra dişiyi erkeğin olduğu kafese koyun. Ama kavgalar şiddetli ise birisini seçmek durumundasınız. Eşini kendisinin seçmesini sağlamalısınız.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:32 -->-> Daha önceki mesaj 00:30 --

2. resimde ben mavi olana hala dişi diyorum fakat sarıdan emin olamadım ceresi beyazlaşmaya başlamış gibi. Diğer arkadaşların yorumlarını bekleyelim isterseniz.

Yorumlarını için tesekkur ederim. Gayet açıklayıcı. Ben daha net fotoğraf alabilirsem tekrar yüklerim. Sürekli değişim yapmak istemiyorum birisi kalsın artik. Tabi bu resimlerden cinsiyet tayini yapabilecek arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:52 -->-> Daha önceki mesaj 00:35 --

Cinsiyet için tahmini olan var mi baska

Son düzenleme:
2 side dişi gibi duruyor

bende de çekinik parçalı tam net olmuyor cinsiyetler.benimkinde çok ufak mavileşme var ve cere pembe diye erkek dedik.var daha net resim atarsanız bir fikir çıkabilir forumdan.mavi bence de dişi.

Elimdeki resimlerden bir başkası daha net çekmeye de çalışacağım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:58 -->-> Daha önceki mesaj 20:29 --

bende de çekinik parçalı tam net olmuyor cinsiyetler.benimkinde çok ufak mavileşme var ve cere pembe diye erkek dedik.var daha net resim atarsanız bir fikir çıkabilir forumdan.mavi bence de dişi.

Üstad son resimlere bir daha bakar mısın

Elimdeki resimlerden bir başkası daha net çekmeye de çalışacağım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:58 -->-> Daha önceki mesaj 20:29 --

Üstad son resimlere bir daha bakar mısın

malesef yorum yapamıcam.daha net kaliteli flaşsız bir resim atabilirseniz ustalar baksın.ben acemi sayılırım.

malesef yorum yapamıcam.daha net kaliteli flaşsız bir resim atabilirseniz ustalar baksın.ben acemi sayılırım.

Yanlış resim üzerinden alinti yapmisim. En net halleri konunun basindaki yeni resimlerde.
Uzman arkadaşlar cinsiyet tahminlerini yazarsa sevinirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:15 -->-> Daha önceki mesaj 22:33 --

Yok mu cevap son resimlerden sonra

Son düzenleme:
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/suzi/20150925_174225.jpg
arkadaslar benimde bi çift muhabbet kusum var ve yavruları çıktı en büyüğünü kendime ayırdım yavrulardan diğerlerini sattım ama cinsiyetini bilmiyorum yavrunun ve fotorafta koymıyorum yardımcı olurmusunuz fotolarını atmak istiyorum

Geri