Karadeniz Pet

Cinsiyetleri ayırt edemiyorum:(

S

serhat07

Guest
Merhaba arkadaşlar ya ben bir yıl önce bir tanıdığımda bir cift kuş aldım aldığımda da 4 tane yumurta vardı altında sonra yumurtaları attı dişi arkadaş bekle yine olur dedi ama 1 yıl bekledim bir sonuç alamadım 2 hafta önce bir başka kuşçuya kuşları gösterdim bunların ikiside dişi dedi inanamadım bir başka kuşçuya da götürdüm oda dişi dedi neyse bir erkek aldım o zaman sonra diğer dişiyide bir erkek kuşu olan arkadaşıma verdim 1 hafta onda kaldı kuş oda kendi tanıdığı kuşçuya götürmüş oda bunların ikiside erkek demiş ne yapacağımı şasırdım aklıma kuşlarin gagasının resmini çekmek geldi ve resimlere de numara verdim yardımcı olursanız sevinirim.

http://d1303.hizliresim.com/17/c/kyvbc.jpg

http://a1303.hizliresim.com/17/c/kyvfz.jpg

http://b1303.hizliresim.com/17/c/kyvjf.jpg

Yani arayıpda bulamadığım bulupda kimsenin satmadıgı süt beyazı :)

Vallaha hocam bildigim kadarıyla ikisininde dişi olması lazım eger bir seneden beri elinizdeyse ceresinin mavi olması lazım ki erkek olsun ama degiller yanlış bilmiyorsam ama üstadlarımız var sitede onlar daha iyi yorum yapacaklardır.

anladım bekliyorum bende kesin bir yorum çünkü erkek var elimde bir tane yeşil

2 numara kesinlikle dişi ama 1 numaraya tam bir yorum yapamıyacagım.

kardeş 2.resimdeki kuş kızışmış bir dişi onun yanına erkek al 1.resimdekide dişi ama kızışmış degil erkek al sen

kardeş 2.resimdeki kuş kızışmış bir dişi onun yanına erkek al 1.resimdekide dişi ama kızışmış degil erkek al sen

eyvallah kardeşim teşekkür ederim birde kuşçu limon yada biber ver bunlara yağlanmış dedi limon ve biber koydum ama yemiyorlar ne yapmam gerekir ?

beyler bende sizin gibi resim çektim bunları size nasıl göstereceğimi bilmiorum bi söylermisiniz

:))) 1numaralı kuşun gagasının mavi olmamasının nedeni albino olduğu için ustam kuşlarınız dişili erkekli sıkıntı yok benim erkeğiminde gaga pembe ama erkek çünkü albino kuşlarının cinsi böyle kuşlarınızın rengi gayet iyi ayrıca youtubeden izletmeyle felan olmaz güzelce yuvalığı takacaksınız içine güzelce hamster talaşı bıracaksınız ve sularına vitamin damlatacaksınız ve vitamin dolu olan suyu 8 saat içinde yenileyeceksiniz çünkü vitamin 8 saatten sonra zehire dönüşüyor ve birazda mama takviyesi mama çok önemli hazır mama alırsanız 8 saatten fazla durabilir fakat eğer mamayı kendiniz hazırlıyosanız ve içinde yumurta varsa kafesde 8 saatten fazla durmamalı kuşlarınız gayet güzel yemlerine nijer tohumu bırakın gerisi onların bileceği iş :D zaten erkek kuş daha tam kızmamış dişide öyle

eyvallah kardeşim teşekkür ederim birde kuşçu limon yada biber ver bunlara yağlanmış dedi limon ve biber koydum ama yemiyorlar ne yapmam gerekir ?

boş konuşuyor o biber ve limon verilirmi mubişlere bu tür şeyler pek verilmez maydonoz bile tartışma konusu şuanda

2.si dişi 1.si de dişi sanırım kaç aylık tam bi resmini koysaydın keşke

1 yıldır bende bu kuş hatta 15 ay falan oldu bundan oncede ne kadar yaşadı bilmiyorum yinede resim koymam benim için faydalı olacaksa koyabilirim.

:))) 1numaralı kuşun gagasının mavi olmamasının nedeni albino olduğu için ustam kuşlarınız dişili erkekli sıkıntı yok benim erkeğiminde gaga pembe ama erkek çünkü albino kuşlarının cinsi böyle kuşlarınızın rengi gayet iyi ayrıca youtubeden izletmeyle felan olmaz güzelce yuvalığı takacaksınız içine güzelce hamster talaşı bıracaksınız ve sularına vitamin damlatacaksınız ve vitamin dolu olan suyu 8 saat içinde yenileyeceksiniz çünkü vitamin 8 saatten sonra zehire dönüşüyor ve birazda mama takviyesi mama çok önemli hazır mama alırsanız 8 saatten fazla durabilir fakat eğer mamayı kendiniz hazırlıyosanız ve içinde yumurta varsa kafesde 8 saatten fazla durmamalı kuşlarınız gayet güzel yemlerine nijer tohumu bırakın gerisi onların bileceği iş :D zaten erkek kuş daha tam kızmamış dişide öyle

ustat işte şimdi kafam karıştı bunlar 1 yıldır hiç yavru vermedi yuvayı bile ben çıkarmadım vitamin koydum suyun içine onu değiştiyorum kuşçu ikiside dişi dediği için bir tane yeşil aldım ve o an 2 numaraki kuş onunla öpüşüyor onunla cilveleşiyor 1 numaralı kuşunda yanına yaklaşmıyor ne yapmam gerek peki şimdi bu 1 numaralı kuş erkek ise dişi mi almayım ?

Lütfi usta gerekli açıklama ve önermelerde bulunmuş. Bence yeşil kuş ile eş tutan kuşunuz onlar eş olsun. Cinsiyetinde şüpheye düştüğünüz kuşunuzu da alın hayvan dükkanında salmaya koyun karşıt cinsten biriyle yakınlaşacaktır zaten. Ona göre hem cinsiyetini belirlemiş olursunuz hem yeni bir eşi olmuş olur. Evin ve yerin de müsaitse 2 tane çiftin olmuş olur.

Lütfi usta gerekli açıklama ve önermelerde bulunmuş. Bence yeşil kuş ile eş tutan kuşunuz onlar eş olsun. Cinsiyetinde şüpheye düştüğünüz kuşunuzu da alın hayvan dükkanında salmaya koyun karşıt cinsten biriyle yakınlaşacaktır zaten. Ona göre hem cinsiyetini belirlemiş olursunuz hem yeni bir eşi olmuş olur. Evin ve yerin de müsaitse 2 tane çiftin olmuş olur.

senin dediğin gibi yapalım o zaman :) teşşekür ederim üsta