Karadeniz Pet

Cinsiyetleri hakkında ihtilaf var . Sizce ?

Hakan24

Meraklı Üye
Arkadaşlar , kuşlarımın cinsiyetleri nedir sizce ? Kuşcu beni kandırdı mı ? Bana bir çift diye verdi bunları. Hollanda ırkı imiş. Tereddüt ediyorum !!
IMG_5739.JPG

hocam kuşların ikisi de erkek hollanda değil yerli gibi geldi bana bir de tam resim atın ırkı o zaman daha iyi anlaşılabilir

Beyaz dişi dediler ama . Başka bir resim atayım. Başka fikri olan ??
IMG_5740.PNG

Ekli dosyalar

• IMG_5730.JPG
    IMG_5730.JPG
    1 MB · Görüntüleme: 8
Erkek gibi geldi bana 2 side

İşte ihtilaf var diye boşuna demiyorum. Kuşu olan bir arkadaşıma sordum. O da beyaz dişi dedi . Tecrübeli bir üye var mı online olan ?
IMG_5741.JPG

İkiside erkek bu kuşların

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Burun delikleri beyaz ise dişidir.
Resimlerde yansimadan dolayi tam olarak cikmiyor olabilir renk.

Beyazi elinize alin , cok sert şekilde issiriyorsa o dişidir. Erkekler daha yumusak sekilde issirir disiye gore .

Allah Allah. Bu kuşlarada alıştık şimdi. Değiştirememki ?? Başka görüşü olan cinsiyeti hakkında ?

Ne yazıkki kuşlarınızın ikisi de erkek düşüncesindeyim bende

Kuşların ikisi de erkek. Ayrıca alındaki çizgilere dikkat ederseniz (çizgiler silinip alın açılmamış) 1-2 ay arası yavru bu kuşlar.

Ne zamana kadar beraber durabilirler aynı kafeste ?

Aynı cinsiyetten kuşların birlikte kafeste durmasından genelde sorun çıkmaz. Ben kuşlarımı dişi erkek karışık veya sadece dişi sadece erkek olarak kafeste tutuyorum. Arada küçük kavgalar olabiliyor ama bu kavgalar birbirlerini yaralamaya gitmedikçe sorun olmuyor. Zaten çok büyük kavgalar nadiren görülüyor. Yavrudan birbirlerine alışacakları için kuşlarınız bence kavga etmezler.

Aynı cinsiyetten kuşların birlikte kafeste durmasından genelde sorun çıkmaz. Ben kuşlarımı dişi erkek karışık veya sadece dişi sadece erkek olarak kafeste tutuyorum. Arada küçük kavgalar olabiliyor ama bu kavgalar birbirlerini yaralamaya gitmedikçe sorun olmuyor. Zaten çok büyük kavgalar nadiren görülüyor. Yavrudan birbirlerine alışacakları için kuşlarınız bence kavga etmezler.
Bunu duyduğuma sevindim. En azından değiştirmek zorunda kalmam. Belki büyüdüklerinde onlara birer eş alırım.

Aramızda , tecrübeli arkadaşlar var mı ? Bu kuşların cinsiyeti hakkında farklı fikri olan ?

Geri