Karadeniz Pet

Cinsiyetleri ne sizce?

Chair

Yeni Üye
Ikisini de erkek olarak biliyoruz. Farklı evlerdeler. Sarı olanı 7 8 aydır konuşturmayı başaramadım. Evdeki saka kuşu seslerini telefon şarj sesini taklit ediyor ama konuşmuyor. Sürekli oyun ve bir yerleri inceleme peşinde. Ve elimi kolumu hatta ayagimi fazla kemiriyor. Neden olabilir?

Ekli dosyalar

• 20160721_120033.jpg
    20160721_120033.jpg
    526.2 KB · Görüntüleme: 42
  • 20160721_120049.jpg
    20160721_120049.jpg
    630.9 KB · Görüntüleme: 43
Bu arada sakalarla aynı odada değil akşamları duyuyor onları daha çok.

mavı erkek sarı kafalı dısı masallah gule gule besleyın

Maşaallah sağlıkla besleyin mavi erkek sarı kafalı olan ise güzel bir hanımefendi

Bu aralar biraz daha az yem veriyorum daha yüksekten uçabiliyor -bunda saka kuşlarının yerini keşfetmesi de etkili- eskiden yerde daha çok takılırdı alçaktan uçardı. Aslında bu birazda kendi tercihi bence çünkü istediği zaman her yere uçabiliyordu. Mavi olan daha az yiyor sarı olan saat başı yem kutusunda. Maşallahlar için teşekkürler:)
Baktimda fotoğrafta kilolu çıkmış genelde kendini böyle şişirip duruyor. Normal durduğunda bu kadar olmasada az da olsa kilosu var tabi:)

Son düzenleme:
Soldaki Erkek - Sağ daki Dişi

mavi olan erkek sarı kafalı güzel bir hanımefendi maşallah kuşlarınız çok hoşuma gitti yağlanma pek göremedim gayet iyiler ama üstadlar daha iyi bilir tabi

mavi olan erkek sarı kafalı güzel bir hanımefendi maşallah kuşlarınız çok hoşuma gitti yağlanma pek göremedim gayet iyiler ama üstadlar daha iyi bilir tabi
evet sizin gibi yardımcı olan arkadaşlar sayesinde dişi olduğu gerçeğiyle yüzleştim herkese teşekkürler:) sarı olan diğerine göre daha iri olduğundan dolayı görenler hep kilolu diyor ama çok hareketli olduğundan dolayı yağlanma oluşacağını sanmıyorum.

Evet mavi kuşunuz yakışıklı agirbasli bi erkek digeri güzel bi dişi. Cinsiyet konusunda kesin dogru ama kemirme olayina gelince. Dişi kızışmış olabilir. Yani tam üremeye uygun halde. Kemirmeside kızışmış olmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet mavi kuşunuz yakışıklı agirbasli bi erkek digeri güzel bi dişi. Cinsiyet konusunda kesin dogru ama kemirme olayina gelince. Dişi kızışmış olabilir. Yani tam üremeye uygun halde. Kemirmeside kızışmış olmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

ikisini aynı anda dışarı bırakıyoruz birbirlerini kovalıyorlar öpüşür gibi hareketler yapıyorlar:) çiftleşme olmadı zaten amacımız da bu değildi. dişi biraz daha umursamaz takılıyor erkek ona yaklaşırsa kovalıyor falan. dişiyi hiç çiftletirmesem bir sağlık problemi olurmu?

ikisini aynı anda dışarı bırakıyoruz birbirlerini kovalıyorlar öpüşür gibi hareketler yapıyorlar:) çiftleşme olmadı zaten amacımız da bu değildi. dişi biraz daha umursamaz takılıyor erkek ona yaklaşırsa kovalıyor falan. dişiyi hiç çiftletirmesem bir sağlık problemi olurmu?
2 yıla kadar yumurtlamayan dişilerde saglik problemleri oluşabilecegini duymuştum. Hatta kendi kendine yumurtlayabilir. Kizginlik yumurtasi. Bende cok bilgili sayılmam genelde internetten, sagdan soldan tanidigim bilgili kisilerden arastirip ogreniyor. Elimden geldigince yardimci olmaya calisiyorum. :)

Ust resim kobalt mavi erkek alt resim disi

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri