Karadeniz Pet

Cinsiyetlerini bilmiyorum

• Konbuyu başlatan eylül eren
  • Başlangıç tarihi
E

eylül eren

Guest
Merhaba,

Yaklaşık bir yıl önce bana emanet bırakılan, sonrada geri veremediğim 2 tane muhabbet kuşum var. Yeşil olan kuşum bir yıldır gözlerinden hastaydı (bana hasta gelmişti) forumdan öğrendiklerim vesilesiyle iyileşti :) ikisi de sağlıklı görünüyor. forumdaki cinsiyet konularını okuyunca kararsız kaldım resimlerine bakıp cinsiyetlerini söylerseniz çok sevinicem..

s69pm.jpg

s69tw.jpg

beyaz erkek,yeşil dişi.dişinin cerede sıkıntı var sanırım kan gibi görünüyor

Beyaz erkek gibi yesilde disi ancak yesil.kusun burnuna ne oldu....

yeşil kuş bana geldiği zaman burnunda bir zedelenme vardı. daha sonra sürekli kaşıyarak kanattı iyileşmesine fırsat vermedi. iki gün önce yine kanatmış.. ama eskiye nazaran bu iyileşmiş hali.. bana beyazlı olanın dişi yeşil olanın erkek olduğu söylenmişti şoktayım..

satmaya kıyamam ki.. onun gözlerini iyileştirmek için ne kadar uğraştım.. ama hala cinsiyet konusu kafamı kurcalıyor. yeşil olan (ki ben bu güne kadar ona haydar dedim :eek:) beyaz olanı (ki ona da cevriye diyordum) sık sık pataklar, bazen ayağıyla karnına basıp gagalar.. hayvanlar kimlik bunalımına mı girdi nedir.

Beyaz erkek yeşilde dişi . senin kuşların ceresi benim kuşlara benziyor . bende kuşlarımın cinsini tam tersi sanıyordum . petshoptakier bişey bilmiyor :)

Benim fikrime göre de beyaz olan erkek ve yeşil olan dişi. Ya açıkçası petshoplar hayvanı satmak için elinden geleni yapan, insanları kandıran yerler. Tabi işini hakkıyla yapanlar var ama böyle insanları kandıranlar da çok. Son olarak kuşun ceresi kötü duruyor. Umarım iyileşir...

ben kuşları satın almadım. arkadaşım tatile giderken bana bırakmıştı bende daha neşeli daha mutlu olduklarını görünce geri almadı ben de vermek istemedim zaten :) kuşumun ceresi bana geldiğinde böyleydi. kaşınırken tırnağını takıp takıp kanatıyordu. ama günden güne iyileşiyor. geçenlerde kazara yine kanattı. silmeme izin vermediği için kan kuruyup kaldı. yıkadığım zaman temizlenir artık huysuzlanmasın diye dokunmuyorum. biraz ürkek. ya ben ona haydar ismini vermiştim diğerine de cevriye diyordum ne yapıcam şimdi :) karakter olarak yeşil kuşum çok sessiz beyazı fazla yaklaştırmıyor kendisine işi düşünce yaklaşmasına izin veriyor mesela kafasını kaşıtmak için. birde yeşil kuşun bana gelmeden önce başka bir eşi varmış onunla çok iyi anlaşıyormuş ama o ölmüş sonra beyaz kuşu almışlar ama eski neşesi kalmamış.. mutlu olması için elimden geleni yapıyorum umarım daha iyi olurlar.

Geri