Karadeniz Pet

Cinsleri? Irkları ve çiftleşme olasılıkları hakkında yardımlarınız??

• Konbuyu başlatan Metin Şahan
  • Başlangıç tarihi
M

Metin Şahan

Guest
Arkadaşlar akvaryumu bıraktım boş duramadım..Bir petshopta gördüğüm sarı bi kuşla başladım ilk önce kafesle onu aldım ama gözümde aynı kafeste pahalı bi erkek te kalmıştı.Sarı dişim 3-4 gün yemek yemeyip yabancı kalınca gittim erkeğide aldım.Fazla bilgim olmadığı için sarı dişiye jumbo diğerine ingiliz dediler.sonra ürermi diye bu güzel siteyi buldum..

Sizlere sorularım;
1-sarı dişi yeşil erkek sanırım?
2-Irkları nedir?
3-çiftleşme ihtimalleri nedir?? Sarı biraz ağır ve yeşili sürekli uzak tutuyo kendisinden ama yeşilde bi okadar hareketli ve konuşkan..
4-yakınlaşıp çiftleşmeleri için ne yapmalıyım??
5-Birde yaşları??
Yardım eden herkese simdiden teşekkürler..

vgjvb.jpg
[/url][/IMG]
vgjvu.jpg
[/url][/IMG]
vgjw6.jpg
[/url][/IMG]
vgjwh.jpg
[/url][/IMG]
vgjxb.jpg
[/url][/IMG]

Yeşil erkek jumbo-Sarı dişi lutino .Hocam imkanın varsa ayrı kafeslerde fakat yanyana 1 hafta kadar tut.Ha yok diosan gaga taşı yerine kalamar kemiği yemlerine azcık nijer tohumu sularınada vitamin koy tamamdr :D

Kuşlarınız çok güzel maşallah.
Jumbolarda boy farkı olmalı diye düşünüyorum. Ancak ikiside aynı boy gibi. Deneyimliler net yanıt verecektir cins olarak.
Acaba ikiside iri mi? Sarının gözleri kırmızı mı?

Çiftleşmede sıkıntı yaşamazlar çok güzel yavruları olur.
Akvaryumda kullandıgınız agacıda kafese koymuşsunuz :) Haklısınız da sonuçta kuslardan pahallı bile olabilir :)

yeşil olan erkek dediğinizin cere resmini birdaha çekerseniz iyi olur.kuş dişi gibi geldi

yeşil olan erkek dediğinizin cere resmini birdaha çekerseniz iyi olur.kuş dişi gibi geldi

Resimlerde koyu çıkmış ama baya mavi ceresi 2 foto daha çektim bi bakın :/
vgr2z.jpg
[/url][/IMG]

vgr4b.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:41 -->-> Daha önceki mesaj 13:38 --

Kuşlarınız çok güzel maşallah.
Jumbolarda boy farkı olmalı diye düşünüyorum. Ancak ikiside aynı boy gibi. Deneyimliler net yanıt verecektir cins olarak.
Acaba ikiside iri mi? Sarının gözleri kırmızı mı?

Çiftleşmede sıkıntı yaşamazlar çok güzel yavruları olur.
Akvaryumda kullandıgınız agacıda kafese koymuşsunuz :) Haklısınız da sonuçta kuslardan pahallı bile olabilir :)

Teşekkürler düşünceleriniz için ikiside iri yani kuyruk ucundan kafaya 1 karış var benim elimde iri biraz :) aldığım kafesteki kuşlardan baya iriydiler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:44 -->-> Daha önceki mesaj 13:41 --

Yeşil erkek jumbo-Sarı dişi lutino .Hocam imkanın varsa ayrı kafeslerde fakat yanyana 1 hafta kadar tut.Ha yok diosan gaga taşı yerine kalamar kemiği yemlerine azcık nijer tohumu sularınada vitamin koy tamamdr :D

Sağolun yardımınız için.Acaba nijer tohumunu ve kalamar kemiğini nerde bulabilirim???

petshoplarda mevcut bu arada yeşil jumbonuz ilk resimlerde yanıltmış dediğiniz gibi yakışıklı bi erkek

ohhh içimi rahatlattınız şimdi :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:10 -->-> Daha önceki mesaj 14:09 --

hocam erkek bıraz yaşlımı (ogrenmek için)

Valla bende bilmiyorum tam olarak ama araştırıp okuduklarıma göre genç sanırım..Onada yorum yapacaktır anlayanlar :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:44 -->-> Daha önceki mesaj 14:10 --

Dişi kuş erkeği yanına yaklaştırmıyor..Erkek yeme gittiğinde bile dişi oraya gidip onu kovalıyor erkek dişinin olduğu tüneğe bile gelemiyor..Nijer tohumu aldım vitamin aldım bal verdim ama nafile uzaklar hala..Acaba yaşlarındamı sorun var başka bişeymi?ne yapmam lazım??

Geri