petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Cinsleri nedir bilenler söyleyebilirmi

Konusu 'Cinsleri ve Irkları' forumundadır ve vehbi şengül tarafından 17 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. vehbi şengül

Beğenileri:
    19
    Merhabalar. Kuşlarımı dün bi petshoptan aldım. Yavru garantili dediler. 100 liraya aldım. Gayette iriler. Acaba cinsleri nedir, yaşları nedir tahminen. Bu fiyata almam normal mi yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. vehbi şengül

Beğenileri:
    19

3. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    öncelikle gördüğüm kadarıyla bu kuşlar genç değil. bunu kesinlikle belirtmeliyim. ikisinin de kafaları iyice açılmış.
    dişi kuşun göğsünü bir kontrol edin. ilginç bir şişlik görünüyor fotolarda.
    iri cinslerden kırma bu kuşlar

4. vehbi şengül

Beğenileri:
    19
    çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgi için. göğüüsndeki o şişiliği petshoptaki çalışana sordum yem yediği için şişer dedi normal dedi. bişey olursa geri getirirsin dedi. güvendim açıkçası. zaten kuşta herhangi bi sıkıntı görünmüyor şuanlık. şimdi bu kuşların yaşını almış olması yumurta yapmalarına engel olurmu ? daha önce 2 defa yumurta alınmış söylenene göre.

5. Faruk YILDIZ

Beğenileri:
    9
    Benim sana tavsiyem dişiyi değiştirmen olur günde iki yemlik yem yiyen kuşumun hiçbir zaman kursagı o kadar şiş olmadı açıkçası anormal bi şişlik gibi geldi bana

6. vehbi şengül

Beğenileri:
    19
    Cevabiniz icin tesekkur ederim. Bir iki gun daha bekleyip gorelim. Aldigim yer yabanci sayilmaz. En kotu disiyi goturur baska disi alir gelirim.

7. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    Önceden de belirttiğim gibi. dişi yağlanmış olabilir. size dürüst olayım. böyle güzel ve üstelik yavru yapan kuşları kimse o fiyata bırakmaz. her durumdan şüphe edin. yağlanma ise diyet ile çözülebilir ancak tümör de olabilir. tüylerini ayırıp derisine bakın. sarı bir katman görüyorsanız yağlanmadır. başka her türlü şişlikten korkun. faruk bey'in de belirttiği gibi yem şişliği değil o.

Sayfayı Paylaş