petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çitfler ama hangisi erkek hangisi dişi ???

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kemal ÇETİN tarafından 18 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Kemal ÇETİN

2. Emrah PARLAKYILDIZ

sarı olan erkek diğeri dişi ve hatta dişi hafifden kızışmış ;)

3. Emrah PARLAKYILDIZ

yanlız tünekler çiftleşmeye pek uygun değil.sabit hareketsiz ve biraz daha ayağını kavrayacak büyüklükde olmalı hazır odun tünek tavsiye ederim.

4. Kemal ÇETİN

5. Emrah PARLAKYILDIZ

Hmm halka olan tünek güzelmiş,üreme için sorun yok ;)

6. Kemal ÇETİN

Yaşları ve ırkları nedir peki ?

7. Emrah PARLAKYILDIZ

O konuda çok bi bilgi sahibi değilim ama sarı hollanda mavi çek olabilir...yaşlarıda sarı en fazla 1 ama mavi sanki 2ye yakın ;)

8. Kemal ÇETİN

9. Emrah PARLAKYILDIZ

dostum yuva biraz küçükmü?tahtadır işallah ve son olarak yuva girişi çok büyük?bence yuvaya alışmadan bi değişiklik yap?

10. Emrah PARLAKYILDIZ

bide yuvanın içinde bişeyler var nedir?

11. Kemal ÇETİN

Tatta değil karton kutu en olarak büyük birde içindeki de tül benzeri bir şey yuvaya sabitledim yoksa toptan yalnış mı hepsi :D

12. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    öncelikle hoşgeldiniz...kuşlarınız güzel maşaallah...sarı erkek...mavi dişi...
    bence kafesi değiştirin daha ferah aydınlık güzel bir kafes alın...yok kafesi değiştirmeyecem diyorsanız bir şey diyemem...o zaman da içerdeki o iplikten salıncağı ve diğer aksesuarları çıkartın...yuvalığı dışarı takarsanız daha uygun olur...kafes iyi güzel emek harcamışsınız da...?

13. Kemal ÇETİN

Pardon da ben sizin dediklerinizden bir şey anlamadım Murat bey...

14. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    kemal kardeşim kuşların cinsiyetlerini sormuşsun...bende bildiğim kadarı ile cevap vermeye çalıştım...diğer konunuzda da el yapımı kafesiniz hakkında olumlu yada olumsuz yorum yaparmısınız demişsiniz...bende yorum yaptım...olay bu ?...

15. Kemal ÇETİN

Teşekkürler.Ondan bahsetmiyorum "ipi ve diğer aksesuarları çıkarın" yazmışsınız onu anlamadım.

16. Kemal ÇETİN

Birde şu son cümleniz "kafes iyi güzel emek harcamışsınız da...?" galiba kafesle ilgili olumsuz bir düşünceniz var açıklık getirirseniz ben de elimden geldiğince bu olumsuzluğu gidermeye çalışırım.Saygılar...

17. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    kuşlar ip ve aksesuarlarla oynamaya alışırlarsa birbirlerine olan ilgileri azalabilir...bırakın iple oynamasınlar birbirleriyle ilgilensinler,eş tutsunlar ve yavru alın sizde böylece...yani tek kuş değil ki bunlar oyuncaklar veya aksesuarlar asmanıza gerek yok...birbirleriyle ilgilensinler yani...

18. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    muhabbet kuşları yaradılışları gereği kemirmeyi severler...siz kafeslerini ahşaptan yapmışsınız kafesi kemirebilirler...muhabbet kuşları için ahşap kefes pek önerilmez...daha çok saka türü kuşlar içindir ahşap kefesler...ama siz beğenmiş,emek harcamışsınız...hayırlı olsun...güle güle kullanın...

19. Kemal ÇETİN

Anladım söylediklerinizi dikkate alıcam...Şimdiye kadar hiç tahtaları kemirirken görmedim inşallah böyle bir sorunla da karşılaşmam.Sizden ırkları ve yaşları hakkında da bir yorum alabilirsem minnet duyarım...

20. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    bir kaç resim daha yükleyebilirseniz daha net bilgiler verilebilir...yumurta hazırlıkları başladığında dişi kemirmeye başlar...yuvalıkla ilgilenir ve yuvalığı kemirmeye başlar...daha bilgili ve tecrübeli arkadaşların da yorumlarını almakta fayda var...

Sayfayı Paylaş