Karadeniz Pet

Çitfler ama hangisi erkek hangisi dişi ???

• Konbuyu başlatan Kemal ÇETİN
  • Başlangıç tarihi
muhabbet kuşları yaradılışları gereği kemirmeyi severler...siz kafeslerini ahşaptan yapmışsınız kafesi kemirebilirler...muhabbet kuşları için ahşap kefes pek önerilmez...daha çok saka türü kuşlar içindir ahşap kefesler...ama siz beğenmiş,emek harcamışsınız...hayırlı olsun...güle güle kullanın...

Box kafeslerinde 3 tarafı ahşap kalınlıga göre değisiyomu acaba ?

Kemla kardeşim,en başta muhabbet kuşu karton kutudan haz almaz çünkü yumurtlama zamanı gelince yuvayı kemirecek ve sağlam olmadıgını anlayacaktır.Ayrıca karton kutu sağlam olmadıgındanda ya yumurtlamayacak yada kafesin tabanı,yemlik içini seçecektir.Bu yüzden yuvalık almanı önerirrim.Murat beyınde söylediği gibi yuvalıkda ip veya tülbent olmaz içeri bile girceğini sanmıyorum.Haızr yuvalık alıp içine kalın talaş koymanı tavsiye ederim.Kafes emek sonuçu çıkan güzel bir iş olmuş ama söylediklerimi yaparsan 4*4 lük olur.

Tamamdır bunu hemen çıkarıp en yakın zamanda da tahtadan bir yuvalık yapar yada alır içine de talaşı koyarım yalnız kafesin dışına koymak sıkıntı olacak gibi içten taksam sorun olur mu bu kartondan yuvalığın yerine ?

olur tabi ama yapmanı değilde almanı tavsiye ederim.sen şimdi yapıcaksın ama tabanında hafif kazınmış olmalı,sen yaparsan bit,tahta kurusu için vernikliycem diye uğraşırsın ama dişi yuvalığı kemırmek istiycek o yüzden hazır almanı tavsiye ederim.İçerden koymakta çokda sıkıntı olmaz ama içindeki oyuncakları azalt ve talaşıda basma içine tabanı kapatsın yeter ;)

Tamam anladım teşekkürler verdiğiniz bilgiler için en yakın zamanda dediklerinizi yapıcam inşallah bir daha ki sorum yavrularla ilgili olur artık :D

arkadaşlar peki bu benim dişi ne zaman çiftleşmeye hazır olacak erkek kur yapınca ayakları ile yükselip ısırıyor dişi... :D

Geri