Karadeniz Pet

Cızırtılı konuşma

daygrameon

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar.

Yavru alaldığım muhabbet kuşum gün geçtikçe büyüyor. Öyle ki kafeste durmuyor artık hep dışarıda. Yeme düştüğü ilk gün almıştım ve çok ilgilendim. Yem kıramıyordu ağzımla kırıp veriyordum o yüzden bana çok düşkün. Son 10 gündür konuşmaya başladı. Ben biriyle ya da onunla konuşmaya başladığım zaman ağzımın dibine geliyor ve dediklerimi pür dikkat dinliyor başka hiçbir şey yapmıyor. Ama konuşmaları çok cızırtılı ve sessiz. Kulağımın dibinde konuştuğu zaman anca anlayabiliyorum. Cici kuş, öpücük diyor ve öpücük atıyor. Konuşmaya başladıktan 10 gün sonrasına kadar bu cızırtıların düzelmesi gerekmiyor mu ? Acaba kuşun bir sorunu mu var ? Varsa da ne yapmalı ?

Sizi dinlemesi çok güzel o kelimeleri güzel bir şekilde söyleyene kadar tekrar etmeye devam edin ayrıca canım, koş koş, babacık gibi farklı sesler içeren kolay kelimeleri de tekrarlarınıza ekleyin hangi sesi nasıl çıkaracağını iyice kavrasın sonra daha net konuşacaktır. 10 gün fazla bir süre değil pes etmeyin günde 10dk da olsa tekrar edin. :)

Geri