Karadeniz Pet

cocuklar yuzunden...

• Konbuyu başlatan ömer duran yagar
  • Başlangıç tarihi
Ö

ömer duran yagar

Guest
arkadsalar bır tane kus aldım bana daha yenı yenı alısıyordu hatta hıc alısmamıstı bugun carsıdaydım eve geldım komsu cocugu gelmıs kafesın kapısnı acmıs elını sokmus tunegı fln cıkarmıs tum sınırımı annemden cıkarttım ( bagırdım bıraz) ısın daha kotu tarafı dısı hamıle yumurtayı atarmı su an oyle bır durum yok ama yardım

Belli olmaz bence, ustalar daha iyi bilir.
Kuştan kuşa değişiyor bldiğim kadarıyla.
Keşke annenizin kalbini kırmasaydınız.
Bugün olmaz, yarın olur ama anne bir daha olmaz.
Bence kuştan önce annenizin gönlünü almaya bakın.

Belli olmaz bence, ustalar daha iyi bilir.
Kuştan kuşa değişiyor bldiğim kadarıyla.
Keşke annenizin kalbini kırmasaydınız.
Bugün olmaz, yarın olur ama anne bir daha olmaz.
Bence kuştan önce annenizin gönlünü almaya bakın.

kardesım cok duygusal yaklasma ben annemın goblunu alırım ya o belkıde dogmadan olen canlıların hakkını nasılk odeyeceksın?

Kus alisir. Annenize bagir,asaydiniz keşke. Cismin yumurtaya atcagini sanmıyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:28 -->-> Daha önceki mesaj 19:27 --

Dişinin olucak orasi

Kus alisir. Annenize bagir,asaydiniz keşke. Cismin yumurtaya atcagini sanmıyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:28 -->-> Daha önceki mesaj 19:27 --

kardesım annemın gonlu alınır sen o el kadar canlılqaırn altındakı tunegı cekeceksın yere dusureceksın barı komsunun bebesı gelıyor sahıp cık ya sınır oldum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Haklisin tabi. Kuşu yuksek bi yere koyun bence bi daha boyle bi olay yasamazsiniz.

kardesım cok duygusal yaklasma ben annemın goblunu alırım ya o belkıde dogmadan olen canlıların hakkını nasılk odeyeceksın?

Duygusal yaklaşma değil, bir iki saat geçsin bana hak vereceksin.
Kadın senin gönlün hoş olsun diye kuşun tüyüne, döküntüsüne katlanıyor.
Çocuk bu, anneniz peşinde koşamaz ki.
İnşaallah birşey olmaz ama oldu diyelim, doğmadan ölen canlılarla annenizin ne alakası var.
Kafesi çocuğun önüne mi koymuş?
Bak burda kuş, gel de biraz oyna diye çocuğu kuşun başına mı götürmüş?
Eğer evine gelen misafirin çocuğunun yaptığında annenizin günahı varsa; o kuşu alan, çoluk çocuk geldiğinde rahatsız etmeyeceği sakin bir yere koymayan sizin de günahınız var o zaman.
Mutlaka insanın canı sıkılıyor ama, bunu bu şekilde yansıtmayın.
Neyse, konumuz da bu değil zaten...

Duygusal yaklaşma değil, bir iki saat geçsin bana hak vereceksin.
Kadın senin gönlün hoş olsun diye kuşun tüyüne, döküntüsüne katlanıyor.
Çocuk bu, anneniz peşinde koşamaz ki.
İnşaallah birşey olmaz ama oldu diyelim, doğmadan ölen canlılarla annenizin ne alakası var.
Kafesi çocuğun önüne mi koymuş?
Bak burda kuş, gel de biraz oyna diye çocuğu kuşun başına mı götürmüş?
Eğer evine gelen misafirin çocuğunun yaptığında annenizin günahı varsa; o kuşu alan, çoluk çocuk geldiğinde rahatsız etmeyeceği sakin bir yere koymayan sizin de günahınız var o zaman.
Mutlaka insanın canı sıkılıyor ama, bunu bu şekilde yansıtmayın.
Neyse, konumuz da bu değil zaten...

bak kardesım sana hak vermıyor degılım sanada hak verıyorum ama buı kusun tugu kafesın herseyıne ben bakıyorum bakmadıgım zaman soyledıgı lafların haddı hesabı yok ayrıca kus oturma odasında mısafır oturma odasına gelınce annem orda olmuycakmı kusla oynadıgını gormuycek?

Kusun karakterine baglı bagzısı aldıris etmez bagzısıda yumurtayı atar o kustan kusa degisir.

bak kardesım sana hak vermıyor degılım sanada hak verıyorum ama buı kusun tugu kafesın herseyıne ben bakıyorum bakmadıgım zaman soyledıgı lafların haddı hesabı yok ayrıca kus oturma odasında mısafır oturma odasına gelınce annem orda olmuycakmı kusla oynadıgını gormuycek?

An geliyor, mutfağa gidiyor; an geliyor sohbete dalıyor, bilemezsin.
Görmemiş ki bu şekilde olmuş, görse zaten olmazdı.
Sonuçta bakımı ile sen de ilgilensen, dediğim gibi, kadın oturma odasında kuş beslemene razı olmuş.
Bu güzel bir şeydir.
Geleni gideni, misafiri olacak; temiz olmadığında da söylenmesi normaldir.

An geliyor, mutfağa gidiyor; an geliyor sohbete dalıyor, bilemezsin.
Görmemiş ki bu şekilde olmuş, görse zaten olmazdı.
Sonuçta bakımı ile sen de ilgilensen, dediğim gibi, kadın oturma odasında kuş beslemene razı olmuş.
Bu güzel bir şeydir.
Geleni gideni, misafiri olacak; temiz olmadığında da söylenmesi normaldir.

:D kardesım senle konusunca ınsan bı yumusuyor ya :D benım derdım su kardesım mısafır gelmıs kucuk cocuk var onunde kus var barı kusu elleme felan der oda bılıyor kusun yumurtladıgını

:D kardesım senle konusunca ınsan bı yumusuyor ya :D benım derdım su kardesım mısafır gelmıs kucuk cocuk var onunde kus var barı kusu elleme felan der oda bılıyor kusun yumurtladıgını

Emin ol farkında olsa böyle olmazdı :)
Göz göre göre sesini çıkarmadığını hiç sanmıyorum.
Onun için diyorum, gönlünü al annenin...
Hem almazsan yumurtlayacağı varsa da yumurtlamaz bak kuş, büyüklerin kalbini kırmamak lazım :)

Emin ol farkında olsa böyle olmazdı :)
Göz göre göre sesini çıkarmadığını hiç sanmıyorum.
Onun için diyorum, gönlünü al annenin...
Hem almazsan yumurtlayacağı varsa da yumurtlamaz bak kuş, büyüklerin kalbini kırmamak lazım :)

kardesım cıdden dıyorum senle konusmak ınsanı bır yumusatıyor ya:D

Geçmiş olsun büyük tehlike
Zaten çocuklar hayvanlar için tehlike yaratiyor bence
Ben de olsam deli olurdum ne demek yani tamam annesini kırmasın ama o kuş da bir canlı
Kuş da olsa yabani, konuşmayan, isiran bir kuş dahi olsa tercih konusu olamaz.
Bence anneniz de dikkatli olsun gözünün içine baktığım hayvanimi kimse alıp da hırpalayamaz annenizi uyarın hatta misafir gelirse başka odaya koyun yazik,,

O kuş öldügü zaman evden herhangi bi insan ölmüş cenaze çikmiş gibi oluyor kuşun acisini hafife alanlar için uyarmak istedim..

Ben de olsam deli olurdum ne demek yani tamam annesini kırmasın ama o kuş da bir canlı
Bence anneniz de dikkatli olsun gözünün içine baktığım hayvanimi kimse alıp da hırpalayamaz annenizi uyarın hatta misafir gelirse başka odaya koyun yazik,,

O kuş öldügü zaman evden herhangi bi insan ölmüş cenaze çikmiş gibi oluyor kuşun acisini hafife alanlar için uyarmak istedim..

kardesım tum olayı ozetledın bır tane kusumu annem kacırdı zaten bır tanesınıde oldurtmem

kardesım tum olayı ozetledın bır tane kusumu annem kacırdı zaten bır tanesınıde oldurtmem

Yanliş anlamayin da belli bi yaşin üstündekiler hayvanlarin canini pek önemsemiyor
Benim bi yakinim kuşum kaçacak diye korkumdan cam açtirtmiyordum da bana ne desen begenirsin'' Gider yenisini alirsin kaçsin neden korkuyosun ki:confused:''

Bu adama ne diyeyim ki ben sen öl desem olmaz:)

Yanliş anlamayin da belli bi yaşin üstündekiler hayvanlarin canini pek önemsemiyor
Benim bi yakinim kuşum kaçacak diye korkumdan cam açtirtmiyordum da bana ne desen begenirsin'' Gider yenisini alirsin kaçsin neden korkuyosun ki:confused:''

Bu adama ne diyeyim ki ben sen öl desem olmaz:)

allahtan annem o kadr degıl yanı cıdden umursamıyorlar olurse olsun umrunda olmuyorlar evde olse bır ben aglıycam ( allah korusun)

Semiha hanım, hayvanların canını en az sizin kadar önemsiyorum, merak etmeyin.
Tek beslediğim hayvan da muhabbet kuşu değil, hepsini elimden gelen en iyi şekilde beslemeye çalışıyorum.
Ancak kadını elinde olmayan birşeyden dolayı suçlayamazsınız.
Arkadaş kuşu kendi odasında beslemiyor sonuçta.
Kızabiliyorsanız gidip komşuya kızın, çocuğuna sahip çıkmıyor diye.
Kadın iki çift laf edecek arkadaş da mı çağıramayacak eve siz kuş besliyorsunuz diye.
Önleminizi alın; ha anneniz çocuğu odanıza mı soktu, kuşu çocuğun önüne mi koydu, o zaman belki yine kırmada birşey söyleyebilirsiniz.
Sizden bir bayan olarak böyle bir tepki beklemiyordum.
Anne olursanız, çocuğunuz size böyle birşey yaparsa ki inşaallah yapmaz, o zaman anlarsınız.