Karadeniz Pet

Çok acil Kuşum kuyrrugunu yukarı asagı sallıyor

• Konbuyu başlatan SMERT ALTUN
  • Başlangıç tarihi
S

SMERT ALTUN

Guest
Kuşum kuyrugunu aşagı yukarı sallıyor ve bir bacagını sürekli yukarı çekiyor Fakat dışarı çıkardığımda dakikalarca uçabiliyor ama biyerde durdugunda kuyrugunu aşagı yukarı sallayıp bacaıgnı çekiyor
Sizce nedendir ve tedavisi nedir

Ve bit ve mantar olmamasına rağmen tüylerini kaşıyor ve çok tüy döküyor
Dışkısı ise ortası beyaz çevresi yeşil koyuya yakın ilk başta yumuşak belirli süre sonra katılaşıyor kuruyor.

Ama kuyrugunu çok aşağı yukarı sallıyor ve bacağını çekiyor ama halsizlik yoq

tedavi olarak vitamini arttırdım Sizce nedendir

dışkısı son günlerde yumuşadı ama dağınık deil hemende kuruyor ve koyu yeşile yakın ama parlak

LÜTFEN YORUM YAPIN BİLGİYE İHTİYAICM VAR

Moderatör tarafında düzenlendi:
dışkısı beyaz bezelye gibi büyükse pankreas rahatsızlığı olabilir veterinere götürmende fayda var.

bezelye kadar fakat ortası beyaz çevresi yeşil kıvrıklı

Dışkı anlattığınız gibi ise normal çok sıvı değil ise, astım hastalığı başlangıcıdır kuyruk aşağı yukarı yapması Neo-terramicin kullan bir suluğa 1 pirinç tanesi kadar kullan ve suyu her gün temizle.

Neo-teramisin şimdilik kullanmayın. İlk önce antibiyotik yerine doğal yollara başvurun. En kötü aviastım kullanın. Antibiyoriktik durum yok şu anda. Ekinezya ve snir otundan çay yapın su yerine verin. Bitkileri aktardan alın poşet olmasın ve demleme usulüyle yapın. Kuşların tüylerini taramasın ise çok normal. Tek ayağını da içlerine çekerler dinlenmek için sıkıntı yok.

zaten Halsizlik ishal veya kelleşme yok

Sadece soluk alırken gece gündüz farketmeksizin kUYRUK sallanıyor aşagı yukarı ama solunumla alaklı bir sorunu oldugunu sanmıyorum dakikalarca havada kalabilecek kadar dayanıklı uçuyor

ama genede bilmiyorum vitamini artırdım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:34 -->-> Daha önceki mesaj 19:33 --

Birde ayağını aralıksız çekiyor içine

zaten Halsizlik ishal veya kelleşme yok

Sadece soluk alırken gece gündüz farketmeksizin kUYRUK sallanıyor aşagı yukarı ama solunumla alaklı bir sorunu oldugunu sanmıyorum dakikalarca havada kalabilecek kadar dayanıklı uçuyor

ama genede bilmiyorum vitamini artırdım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:34 -->-> Daha önceki mesaj 19:33 --

Birde ayağını aralıksız çekiyor içine

Ayağını bir yere batırdıysa rahatsız eden bişeyde olmuş olabilir. Bikaç güne geçer. Vitamin yerine kuşunuzu meyve sebzeye alıştırın doğal vitamin alsın. Bide bazı kuşların kuyruklarını hastalık olmadan da aşağı yukarı salladıklarını duymuştum

bunlar başlamadan önce suyla temas etmişti ve sürekli uçtu kurulunmadan ondan olablrmi
birde kuş geceleri uyurkende sallıyor aşagı yukarı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:29 -->-> Daha önceki mesaj 20:14 --

yardım edermsnz arkadaşlar lütfen

Biraz üşütmüş olabilir ama şu an anlattığınıza göre telaş yapılacak bişey yok. Dediklerimi uygulayın.

Bir de bu kuyruk sallama her zaman daha doğrusu her ölçüde hastalık belirtisi değil. Sağlıklı kuşlar da nefes alırken -özellikle tek ayak üstünde uyurken- hafif hafif sallanırlar. Yine de takip ediğ tedbir almanız çok önemli ama bizim nasıl ki karnımız ya da göğsümüz şişip iniyor, kuşlarda da hafif bir sallantının olması normal. Eğer belirgin bir şekilde kuyruğunu indirip kaldırıyorsa o zaman bir soruna işaret eder.

Geri